Siyaset

GÜRGÖZELER: MEMUR VE EMEKLİNİN SIRTINA YÜKLENEN GEÇİM DERDİ KAMBURU DAHA DA AĞIRLAŞTIRMIŞTIR

İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler memur ve emekliye verilen  %25 zammı değerlendirdi.   Gürgözeler yaptığı açıklamada; “Gelişmiş ve ekonomisi iyi olan toplumlarda insanlar devletine, milletine olan üretkenliğinin  bir hizmet..

GÜRGÖZELER: MEMUR VE EMEKLİNİN SIRTINA YÜKLENEN GEÇİM DERDİ KAMBURU DAHA DA AĞIRLAŞTIRMIŞTIR

İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler memur ve emekliye verilen  %25 zammı değerlendirdi.

 

Gürgözeler yaptığı açıklamada;

“Gelişmiş ve ekonomisi iyi olan toplumlarda insanlar devletine, milletine olan üretkenliğinin  bir hizmet bedeli olarak ekonomik ve sosyal sınıf açısından rahatlatılır ve  imkanları o anın yaşam şartları seviyesine yükseltilirken, ülkemizde ise bu şekilde bir geçim  hayatta kalma mücadelesine dönüşmüş  yapılan son zamlar, ülkesi için çalışan insanımızı adeta açlığa mahkum bırakmıştır. TÜİK son rakamları açıklamış bu rakamlarla 84 milyonun gözünün içine bakarak ” ülkenin ekonomisi çok iyiye  gidiyor” mesajı vermiştir. Peki bu mesajda gerçeklik payı var mıdır? Tabii ki hayır, sokaktaki vatandaşımız Ne diyor? “mutfağımızda ve  cebimizde yangın var, bir hafta önce aldığımız bir gıda maddesini bir hafta sonra daha yüksek fiyata alıyoruz.  Aldığımız para gelen zamlarla  anında eriyor, paramız pul oluyor” diyor.

Yeni yılla birlikte gelen zamlar,  hepimizin cüzdanında ki  parayı yok etmiş, insanların en temel ihtiyacı olan giyim, gıda ve sağlık giderleri karşılanamaz  hale gelmiştir. Sağlık harcamalarında ise, İlaca yapılan zam ne kadardır diye baktığımızda Aralık ayında resmi gazetede yayınlanan zam oranı %36. 77 olmuş ve Şubat ayında yapılacak zam oranı erkene çekilmiştir. Şimdi ilaca bile bu kadar yüklü zam geliyorken enflasyon oranının %64 te kalması  manidardır. Ne asgari ücretteki artış, nede memur ve emeklinin maaş artışı şu şartlarda insanlarımızı rahat yaşatmaya yetmemektedir. Elimize aldığımız  herşey %100 ün üzerinde zamlanırken enflasyon  nasıl %64 lerde kaldı merak ediyoruz? Yazıktır, günahtır İYİ Parti olarak diyoruz ki, bu gidişatı sandık  değiştirecek”. İfadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL