Elazığ

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLİ İÇME SUYU TESİSLERİ KURUYOR

Elazığ İl Özel İdaresi bazı yerleşim yerlerinde kronik hale gelen su sorununu Güneş Enerjisi Sistemli (GES) içme suyu tesisleri ile çözerek vatandaşları sağlıklı içme suyuna kavuşturuyor.   “Kurtdere Köyü ve..

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLİ İÇME SUYU TESİSLERİ  KURUYOR

Elazığ İl Özel İdaresi bazı yerleşim yerlerinde kronik hale gelen su sorununu Güneş Enerjisi Sistemli (GES) içme suyu tesisleri ile çözerek vatandaşları sağlıklı içme suyuna kavuşturuyor.

 

“Kurtdere Köyü ve Yılangeçiren Mezrası’nın Kronikleşen Su Sorunu Çözülüyor”

Elazığ İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri Merkez Salkaya Köyü Yılangeçiren Mezrası ve Kurtdere Köyü’nde gerçekleştiği çalışmalarla yıllardır kangren haline gelen içme suyu sorununu çözüme kavuşturuyor.
Merkez Salkaya Yılangeçiren mezrasında uzun yıllardır bulunan içme suyu sorunu yapılan Sondaj çalışması, Arsenikli su arıtma tesisi ve Güneş Enerjisi Sistemli içme suyu tesisi ile çözüme kavuştu.
Elazığ İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan Merkez Kurtdere Köyü’nde sondajlı GES’li içme suyu projesi 75 tonluk su deposu ve 4000 metre boru hattı çalışmasında sona gelindi.
Elazığ İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada, vatandaşların sağlıklı içme suyuna erişmesi için gerekli olan çalışmaların sürekli olarak yapıldığı belirtilerek; “Elazığ İl Özel İdaresi olarak şehrin genelinde yol ve alt yapı çalışmalarının yanı sıra içme suyu ve sulama suyu çalışmalarını da aralıksız bir şekilde devam ettirmekteyiz. Bazı yerleşim yerlerinin konumlarından kaynaklı olarak kronik hale gelen su sorunu ise güneş enerji sistemli içme
suyu tesisleri inşa ederek çözüme kavuşturmaktayız. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ile vatandaşlarımız sağlıklı içme suyuna kavuşmaktadırlar.“ denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL