Güncel

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “19 MAYIS ŞANLI YÜRÜYÜŞÜMÜZÜN BAŞLADIĞI GÜNDÜR”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.   Başkan Şerifoğulları mesajında şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle 103 yıl önce..

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “19 MAYIS ŞANLI YÜRÜYÜŞÜMÜZÜN BAŞLADIĞI GÜNDÜR”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

 

Başkan Şerifoğulları mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Öncelikle 103 yıl önce bugün Samsun’da milli mücadele ruhunu şahlandıran, ulusumuzun özgürlük ve bağımsızlık yolunda şanlı yürüyüşünü başlatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Yokluklar içerisinde var olma mücadelesi veren ecdadımızın, bizlere emanet ettiği bu toprakları korumak ve gelecek nesillere aktarmak için Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bütün gençlerimiz canla başla çalışmaktadır. Millet olma bilinci en yüksek toplumların başında gelen ülkemiz, Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmak ve bizden sonraki nesillere teslim etmek için üzerine düşen sorumluluğun farkındadır. Bizlerde genç nüfus oranının yüksek olduğu illerin başında gelen şehrimizi, eğitimden sportif faaliyetlere, bilim ve teknolojiden kültür sanat etkinliklerine dinç ve diri tutmaya gayret ediyoruz. Bu açıdan inanıyorum ki kendilerine bugünün armağan edildiği gençlerimiz, tarihimizden aldıkları ilhamla büyük Türkiye yolculuğumuzu kararlı adımlarla sürdürecektir ve bayrağı kendinden sonra gelenlere bir adım öteye taşımış şekilde teslim edecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL