Siyaset

AKIN: “MERKEZE KAZMA VURMADAN ÖNCE KAPATILAN KUŞAKLAMA KANALLARI YENİDEN AÇILMALIDIR”

Son günlerde şehrimizde oluşan sel felaketiyle ilgili olarak Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın basın açıklaması yaptı.   Akın yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bir yerleşim alanını..

AKIN: “MERKEZE KAZMA VURMADAN ÖNCE KAPATILAN KUŞAKLAMA KANALLARI YENİDEN AÇILMALIDIR”

Son günlerde şehrimizde oluşan sel felaketiyle ilgili olarak Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın basın açıklaması yaptı.

 

Akın yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bir yerleşim alanını su baskınından koruyan şehrin “KUŞAKLAMA KANALLARI” dır. Sayın Mücahit Yanılmaz ve Sayın Şahin Şerifoğulları Zafran ve Doğukent’teki şehrin kuşaklama kanallarını kapatıp, kapalı boruyla yer altına almışlardır. Bu yapılan teknik hatadan dolayıdır ki Zafranın eteklerinden dökülen sular şehir merkezine iniyor. Bu baskınlar niçin 4- 5 senedir oluyor hiç düşünmüyorlar mı ? Maalesef kapalı borular bir açık kanal gibi taşıma yapamadığı için Merkezi su basıyor. Bu en hafif tabirle bilgisizliktir. AKP’li yöneticiler sorunun kaynağından bile habersiz görünüyor !  Öyle olmasaydı suçu zarar gören garibanların yanında duran siyasetçilerde aramazlardı. Ne yapacaktık ? Sizi alkışlayacak mıydık ! Elazığ’a verilecek fayda akılla bilgiyle ölçülür. Elazığ’ın geldiği noktaya baktığınızda 20 yılda bundan mahrum kaldığını görüyoruz.

Diğer taraftan bir bakıyorsunuz AKP’li belediyenin çarpık bir imar anlayışıyla verdiği  rezidans ruhsatları nedeniyle merkezin alt yapısını çökerttiler. Şimdi de afet deyip suçu kendinde değil ilahi rahmette arıyorlar. Bu bakış açısı neyle açıklanabilir ? İhtiyatı ve istişareyi elden bırakan bir yönetim anlayışının bu türden şeylere sarılmasına şaşırtıcı değil.  

Sayın Şerifoğulları kazmayı merkeze değil kuşaklama kanallarına vurmalıdır. Milletimizin parasını ve vaktini çarçur etmemelidir. Bu paraları milletimiz bin bir zorlukla kazanıp devletine teslim ediyor bu şuurla hareket etmelerini tavsiye ediyorum”

YORUMLAR (2)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL