Siyaset

GÜRGÖZELER: “YANLIŞ HESAP BAĞDAT’TAN DÖNER”

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Gürgözeler 21 Nisan tarihinde Maden ihalesinin yapılması ve Cengiz Holdinge verilmesi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.   Gürgözeler yaptığı açıklamada; “Biz biliyoruz ki, bu şehirde..

GÜRGÖZELER: “YANLIŞ HESAP BAĞDAT’TAN DÖNER”

İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Gürgözeler 21 Nisan tarihinde Maden ihalesinin yapılması ve Cengiz Holdinge verilmesi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

Gürgözeler yaptığı açıklamada;

“Biz biliyoruz ki, bu şehirde herkes ilimizin çıkarı için mücadele etmiştir. Son ana kadar ve ihale yapıldıktan sonra biz İYİ Parti olarak kamuoyuna yaptığımız açıklamalarda çıkar hesaplarının bu şehirde Elazığ’ın kendi toprağının ve kendi maden rezervinin peşkeş çekilemeyeceğini dilimiz döndüğünce anlatmaya çalıştık, çalışıyoruz. STK’ların ve diğer siyasi partilerin bu mücadeleyi sonuna kadar devam ettireceğinden kuşkumuz yoktur. İhaleden bir gün sonra kamuoyuna, Girişimci grubumuza, Ticaret Sanayii Odası Başkanımıza ve vekillerimize birtakım sorular sorduk. Bu soruların cevaplarını Ticaret ve Sanayii Odası’ndan almamıza rağmen aynı hassasiyeti ve duyarlılığı ne yazık ki, Ak Partili vekillerimizden göremedik. Artık ülkemizin taşı toprağı zengin kaynaklarını hiç kimsenin babasının çiftliği gibi kullanmasına müsaade etmeyeceğiz. Bununla ilgili ne gerekiyorsa yapacağız. Hukuka ve adalete olan inancımız, güvenimiz tamdır. Yargı gereken adaletli cevabı vererek ihaleyi iptal etmiştir.. Bundan sonraki sürecin yakın takipçisiyiz. Herkes bilsin ki; ülkemizin zengin kaynakları hiç kimsenin çıkarına ve keyfine kullanılamaz. Genel Başkanımızın da dediği gibi Projeye değil Ranta karşıyız” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL