Elazığ

GÜRKAN: “İŞSİZLİK ORANLARI GELECEK ADINA UMUT VERİCİ”

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı verilere göre işsizlik rakamlarının düşüşe geçtiğini anımsatarak, rakamların gelecek adına umut verici olduğunu..

GÜRKAN: “İŞSİZLİK ORANLARI GELECEK ADINA UMUT VERİCİ”

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı verilere göre işsizlik rakamlarının düşüşe geçtiğini anımsatarak, rakamların gelecek adına umut verici olduğunu vurguladı.

 

Açıklanan işsizlik rakamlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, alınan önlemler ve verilen destekler sayesinde rakamların düştüğünü anımsatarak; “Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre ülke genelinde 15 ve daha yukarı yaştaki kişilerde işsiz sayısı 2021 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre 265 bin kişi azalarak 4 milyon 237 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 0,6 puanlık azalış ile yüzde 13,2 seviyesinde gerçekleşti. Sosyal güvenlik ve çalışma hayatındaki durumlara dair hazırlanan ve içinde birçok unsuru barındıran Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi’nin faydalarını bugüne kadar iş dünyası adına ziyadesiyle gördük. Devlet hem işverenlere hem de çalışanlara bu süreçte sahip çıktı. Bu süreci de en az hasarla atlatıp büyük bir toparlanmayla pandeminin verdiği zararları en kısa sürede atlatacağımıza inancımız tam. Hükümetimiz istihdamı koruma anlamında da çok hassas davrandı. Özellikle kısa çalışma ödeneğinin üretimde ve istihdamda kopma yaşanmasının önüne geçtiğini gördük. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde toplam işsiz sayısında gözlenen gerilemenin kademeli bir şekilde süreceğini umuyor, sürecin olumlu seyrinde emeği geçenlere iş dünyamız adına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL