Elazığ

ELAZIĞ HATUNKÖY BARAJI PROJE YAPIMI ÖN RAPORU DEĞERLENDİRİLDİ

DSİ Genel Müdürlüğümüz Barajlar ve HES Dairesi Başkanı Dinçer AYDOĞAN, Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanı Dr. Ayhan KOÇBAY ve video konferans üzerinden katılım sağlayan Bölge Müdürümüz Mahmut DÜNDAR ile..

ELAZIĞ HATUNKÖY BARAJI PROJE YAPIMI ÖN RAPORU DEĞERLENDİRİLDİ

DSİ Genel Müdürlüğümüz Barajlar ve HES Dairesi Başkanı Dinçer AYDOĞAN, Jeoteknik Hizmetler ve YAS Dairesi Başkanı Dr. Ayhan KOÇBAY ve video konferans üzerinden katılım sağlayan Bölge Müdürümüz Mahmut DÜNDAR ile ilgili personelin katılımı ile Elazığ Maden Hatunköy Barajı Proje Yapımı Ön Rapor Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Hatunköy Barajı, Elazığ ili Maden ilçesi sınırları içerisinde ve Hatunköy yerleşim yerinin yaklaşık 2.0 km Güneyinde yer almaktadır. Sulama ve içmesuyu amaçlı olarak planlanan Elazığ Hatunköy Barajı, 67 milyon 147 bin metreküp depolama hacmine sahip, kil çekirdekli kaya dolgu tipinde, temelden 47,50 metre yüksekliğinde, 910 bin metreküp dolgu hacminde projelendirilmesine karar verildi. Hatunköy Barajı Proje Yapımının ivedilikle tamamlanarak 2022 yılı yatırım programına alınmasını sağlayacak şekilde çalışmaların ivedilikle yürütülmesine karar verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL