Dünya

ABD 54 DERECEYİ GÖRDÜ

ABD’nin batısındaki Kaliforniya eyaletinde bu hafta hava sıcaklığının 54 dereceye ulaşması bölge halkını zor durumda bıraktı. Yetkililer sıcak çarpmasına karşı halkı uyarıyor. ABD’nin batısı sıcak hava dalgasının etkisine girdi. Kaliforniya’nın..

ABD 54 DERECEYİ GÖRDÜ

ABD’nin batısındaki Kaliforniya eyaletinde bu hafta hava sıcaklığının 54 dereceye ulaşması bölge halkını zor durumda bıraktı. Yetkililer sıcak çarpmasına karşı halkı uyarıyor.

ABD’nin batısı sıcak hava dalgasının etkisine girdi. Kaliforniya’nın bazı kısımları ve diğer batı eyaletlerindeki birkaç bölge, bu hafta 54 dereceye kadar yükselen sıcaklıklarla rekor kırdı.

Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, aşırı sıcaklar nedeniyle klima kullanımından dolayı enerji hatlarındaki yükü azaltmak amacıyla acil durum ilan edildiğini duyurdu.

Halkın çamaşır makinesi, bulaşık makinesi kullanmaması, güç tasarrufu yapmak için ellerinden gelenin en iyisini yapması istendi.

San Francisco Körfez Bölgesi için uyarı yayınlanırken, birkaç noktaya soğutma merkezleri kurulduğu aktarıldı.

Öte yandan Vali Newsom ve eyalet kamu hizmetlerindeki yetkililer, geçtiğimiz yaz 200 binden fazla Kaliforniya sakininin 2 gün boyunca elektriksiz kalmasıyla eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Ayrıca acil durum ilanı, yedek güç üretiminin kullanılmasının önünü açıyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL