Elazığ

Yeniden Refah Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Av. İbrahim Gök adaylıktan ve parti görevinden istifa ettiğini duyurdu.   Av. İbrahim Gök Yeniden Refah Partisi Elazığ’dan 2. Sıra milletvekili adayı olmuştu. Aynı..

Yeniden Refah Partisi Elazığ Milletvekili Adayı Av. İbrahim Gök adaylıktan ve parti görevinden istifa ettiğini duyurdu.

 

Av. İbrahim Gök Yeniden Refah Partisi Elazığ’dan 2. Sıra milletvekili adayı olmuştu. Aynı zamanda Yeniden Refah Partisi MKYK üyesi de olan Av. İbrahim Gök bugün itibariyle hem milletvekili adaylığından hem de partideki görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Av. İbrahim Gök istifasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada: “MTTB, Milli Gençlik Vakfı çatısı altında yetiştiğim Milli görüş davasının 1989 yılında Refah Partisi İl Başkan Yardımcısı olarak başladığım siyasi hayatımda bugüne kadar her siyasi platformda bu davanın gür sesi olmaya çalıştım. Milli görüşün ikinci kırk yılının başladığı 2019 yılında bu sürece 2020 yılında dahil olarak aynı heyecanla hizmet etme gayretinde oldum. Bugüne kadar tarafıma tevdii edilen MKYK üyeliği, il sorumluluğu gibi görevleri hakkıyla yerine getirmeye çalıştım. Hünkar mahfili Elazığ’da partimizin ismi dahi anılmaz iken, teşkilatlarımızla birlikte partimizi ve davamızı iddialı bir konuma getirmeyi başardık. 28. dönem milletvekili adayları hususunda seçime girecek diğer partilerin yaptığı tespit hataları ile ilimizde partimizin milletvekili çıkarma şansının ne kadar yüksek olduğu tüm hemşehrilerimiz tarafından bilinmektedir. Milletvekili aday tespitinde ilimizde partimizi iddialı konuma getiren isimler ve bölgesel dengeler göz ardı edilerek adeta seçimi kazanmamak adına büyük bir hayal kırıklığı yaşatılmıştır. Bu hususta etkisi olan isimlerin geleceği olan böylesi bir siyasi hareketin önünü kesme adına ne yazık ki boş durmadıkları, başta genel başkanımız olmak üzere genel merkez yöneticilerini de yanlış yönlendirdikleri görülmüştür. Böylesi bir vebali taşıyabilecek yanlışların içinde olmamak adına bugün itibariyle Yeniden Refah Partisi MKYK üyeliğinden ve Milletvekili adaylığından istifa ediyorum. Umulur ki, bu istifamız halen Yeniden Refah Partisinin altını oymaya çalışanların fark edilmesine, bundan böyle bu tür yanlışların yapılmasının engellenmesine vesile olur. Bugüne kadar şahsıma ve partime her türlü desteği veren bizi yalnız bırakmayan başta teşkilatımızın fedakar mensuplarına, isimsiz kahramanlarına ,hemşehrilerime, dostlarıma ve aileme çok teşekkür ediyorum.  Bundan böyle de her platformda mazlumların ve Elazığ’ın gür sesi olmaya devam edeceğim” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL