Elazığ

İYİ Parti deprem yardım koordinasyon merkezini açtı. Koordinasyon merkezi ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler, ülkemiz için birlik ve beraberlik günüdür” dedi. İYİ Parti deprem yardım..

İYİ Parti deprem yardım koordinasyon merkezini açtı. Koordinasyon merkezi ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Servet Gürgözeler, ülkemiz için birlik ve beraberlik günüdür” dedi.

İYİ Parti deprem yardım koordinasyon merkezini açtı. Koordinasyon merkezi ile ilgili açıklama yapan iyi parti il başkanı Servet Gürgözeler, ülkemiz için birlik ve beraberlik günüdür” dedi. Gürgözler, “Bizlerde 3 yıl önce yaşadığımız bu vahim tabloda  hepimiz aynı acının ortaklarıyız. Deprem bölgesinde ne yazık ki taş taş üstünde kalmamış, insanlar enkazların altında soğuğa ve tonlarca ağırlıktaki molozlara karşı yaşam savaşı veriyor. Ülkemiz için birlik beraberlik günüdür. Hepimiz bu acı bilanço ve tablo karşısında kenetlendik… Bizlerde vatandaş olarak en kısa vadede ne yapabiliriz, nasıl oradaki insanımıza yardımcı oluruz diyerek hızlı bir şekilde koordinasyon birimimizi kurup ekiplerimizle beraber destek ve yardımlarımıza başladık. Gün birlik olma günü, siyaset üstü mücadele günüdür. ,Bizlerde oradaki vatandaşlarımızın yaşadıklarını bir süre önce yaşadık, şuanda da aynı acıları, aynı ortak duyguları yaşıyoruz. Birçok hemşerimiz bizi arayarak yardım göndermek istediklerini söylediler. Süratle bunların organize edilip deprem bölgesine gönderilmesi gerekiyordu. Bizlerde bunu yaptık. Koordinasyon merkezimizi açtık, depomuz büyük. Her türlü yardımı ekiplerimizle en kısa zamanda yerlerine ulaştıracağız. İlk aracımızı Elbistan’a gönderdik. Muhtemelen bugün de en az 5 bin ekmek ve su göndereceğiz. Bölgede hepinizin bildiği gibi, en çok battaniye, çocuk bezi, su, süt, kazak, çorap, eldiven gibi gıda ve giyim malzemelerine ihtiyaç var. Bunlara öncelik verilmeli. Para kesinlikle kabul etmiyoruz, ancak para vermek isteyenlere yol gösterip elzem olan yardım malzemelerini aldırıp öyle  gönderiyoruz. Ülkemiz büyük bir felaketle karşı karşıyadır.  Üzerimize düşen ne varsa yönetim kurulundan arkadaşlarımızla birlikte yapmaya hazırız. Buradan sesleniyorum, Elazığ’ın güzel insanlarını deprem bölgemize yardım çağırıyorum. Bugün birbirimize sahip olma, destek çıkma günüdür. Göçük altında kalarak vefat eden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL