Elazığ

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ikinci 7.6 şiddetindeki depremde çöken bir binanın altında kalarak şehit olan ve cansız bedenine ulaşılan polis memuru Halit Baydoğan’ın cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Malatya’ya gönderildi.  ..

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ikinci 7.6 şiddetindeki depremde çöken bir binanın altında kalarak şehit olan ve cansız bedenine ulaşılan polis memuru Halit Baydoğan’ın cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketi Malatya’ya gönderildi.

 

Merkeze bağlı Akpınar Mahallesi’nde ilk depremde aldığı hasardan dolayı boşaltılan bina ikinci seferde çöktü. Bu sırada çevre güvenliği için görevi başında olan 52 yaşındaki polis memuru Halit Baydoğan ve vatandaşlardan Ali Şara enkaz altında kaldı.

15 saatlik çalışmanın ardından ilk olarak polis memuru Halit Baydoğan’ın, ardından 2 çocuk babası 65 yaşındaki Ali Şara’nın cansız bedenlerine ulaşıldı. Üç çocuk babası şehit polis memuru Halit Baydoğan için Fırat Üniversitesi Hastanesi bahçesinde tören düzenledi.
Törene, Vali Ömer Toraman, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, şehidin ailesi, kurum müdürleri, emniyet ile askeri erkan katıldı. Törenin ardından Baydoğan’ın naaşı defnedilmek üzere memleketi Malatya’ya gönderildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL