Siyaset

Saadet Partisi Elazığ İl Teşkilatı, Merkez Köy Muhtarlarıyla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi. Saadet Partisi Elazığ İl Teşkilatı, temaslarını sürdürüyor. Bu kapsamda Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah..

Saadet Partisi Elazığ İl Teşkilatı, Merkez Köy Muhtarlarıyla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.

Saadet Partisi Elazığ İl Teşkilatı, temaslarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, yönetim kurulu üyeleri ve Merkez Köyler Muhtarları Dernek Başkanı Mahmut Ergün, merkez köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Başkan Akın, muhtarların talep ve sorunlarını dinledi.

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, beton santrallerinin köylüleri olumsuz etkilediğini belirtti. Akın, “Bakınız Sütlüce’de, Bağdere’de ve civar köylerde taş ocakları, beton santralleri muhtarlarımızın tüm itirazlarına rağmen devam ediyor. Evleri, ekinleri batmış tozdan görünmüyor, gürültüden uyunmuyor. Şehirde halı silkeleseniz izin yok, köylünün kapısına taş ocağı kuruluyor ona izin var. Köylü insan değil mi, Köy yeri diye her türlü tozu, toprağı çekmek zorunda mı? Bu tür tesisler yerleşim alanı dışında kurulmalıdır. Bunlara maalesef Saadet Partimizi dışında dur diyecek hiç kimse yok. Bunları seçimden sonra durduracağız.  Bir bakıyorsunuz gelmişler köylünün kapısına biyogaz tesisi kurmuşlar. Köylü canından bezmiş. Bu tesise izin AK Partili idarecilere soruyorum, siz kendi evinizin önüne bunu kurar mısınız? Millet kokudan duramıyor Allah’tan korkun. Dereboğazı köyüne biyogaz tesisi yaptılar köyü, köylüyü perişan ettiler yetmiyor şimdi Günaçtı köyüne ruhsat veriliyor. Biz bunlara müsaade etmeyiz. Kimsenin şüphesi olmasın. Sizin yanınızdayız” dedi.

AKIN: “MUHTARLARIMIZIN SIRTINDAN BU ANGARYA İŞ KALDIRILMALIDIR”

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın yaptığı açıklamada; “AK Parti, güya muhtara önem verdiğini ifade ediyor ama her işte olduğu gibi sadece sözde kalıyor. Köylü dertleriyle baş başa bırakılmış, bir bakıyorsunuz köyün su parasını muhtara toplatıyor. Ben biliyorum çoğu muhtar köylüden elektrik parası alamadığı zaman cebinden ödüyor. Muhtarlarımızın sırtından bu angarya iş kaldırılmalıdır. Özel idare bu sorunu kendi çözmelidir, görevini yapmalıdır” dedi.

AKIN: “KÖYLÜNÜN MERA ARAZİLERİNDEN ELİNİZİ ÇEKİN”

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın, “köylünün mera arazilerinden elinizi çekin” dedi. Akın, “Tarım bitmiş hayvancılık bitmiş, oradan biri çıkıyor sanayi alanı yapacağım diyor. AK Parti buna evet diyor ve ön ayak oluyor. Siz bu millete hizmete mi geldiniz, eziyete mi geldiniz söyleyin. Buradan AK Partili yöneticilere sesleniyorum köylünün mera arazilerinden elinizi çekin. Buna müsaade etmeyiz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL