Elazığ

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “ÇEVRE VE SIFIR ATIK KONUSUNA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN GERİ DÖNÜŞÜM PARKI YAPTIK”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, çevresel projeleri arasında yer alan ve proje dâhilindeki her materyalin geri dönüşebilir malzeme kullanılarak oluşturulduğu Elazığ Belediyesi Geri Dönüşüm Parkı’nı ziyaret ederek gelinen aşamaya ilişkin..

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “ÇEVRE VE SIFIR ATIK KONUSUNA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN GERİ DÖNÜŞÜM PARKI YAPTIK”

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, çevresel projeleri arasında yer alan ve proje dâhilindeki her materyalin geri dönüşebilir malzeme kullanılarak oluşturulduğu Elazığ Belediyesi Geri Dönüşüm Parkı’nı ziyaret ederek gelinen aşamaya ilişkin ilgililerden bilgi aldı.

 

Başkan Şerifoğulları’na belediye başkan yardımcıları ve ilgili birim müdürleri de eşlik etti.

Elazığ Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Mahallesi içerisinde toplamda 11.812 m² alan üzerinde hayata geçirilen ve mevcut alan itibariyle bölgesinin en büyüğü olan Elazığ Belediyesi Geri Dönüşüm Parkı’nı, çevre ve sıfır atık konularında vatandaşlarda farkındalık oluşturmak için inşa ettiklerini belirten Başkan Şerifoğulları, parkın bitme aşamasında olduğunu ve kısa süre sonra hizmete sunulacağını kaydetti.

“HER ATIĞIN ÇÖP OLMADIĞINI GÖSTEREN SOMUT BİR UYGULAMAYI HAYATA GEÇİRDİK”

Dolgu malzemeleri dâhil, parkta kullanılan tüm malzemenin geri dönüşümle ortaya çıkarıldığını ve konunun ehli kişilerin özgün tasarımlarıyla birlikte ortaya farklı ve anlamlı bir uygulama çıkarıldığını kaydeden Başkan Şerifoğulları, vatandaşın bilinçlenmesi ve her atığın çöp olmadığı noktasında hem fikir olması için parkın somut bir örnek teşkil ettiğini kaydetti.

“ÇOCUKLARI EĞLENCELİ BİR YÖNTEMLE BİLİNÇLENDİRMEYİ HEDEFLEDİK”

Yeni nesillere daha yaşanılabilir bir çevre bırakmak ve özellikle çocuklarda çevre bilinci oluşturmak adına konuyu birazda eğlenceli bir yöntemle anlatmak istediklerini belirten Başkan Şerifoğulları, otomobil lastiğinden yapılan salıncakların, tahterevalli, macera parkuru ve metalden yapılmış figürlerin çocukların bir hayli dikkatini çekeceğini belirtti.

VATANDAŞLARDAN TAM NOT

İncelemeleri esnasında parkta bulunan vatandaşlarla sohbet eden Başkan Şerifoğulları, özellikle ailelerin çocuklarıyla birlikte güvenle zaman geçirebileceği bir sosyal alan oluşturduklarını ve kısa süre sonra parkın tam anlamıyla hizmet vermeye başlayacağını kaydetti.

Parkta zaman geçiren vatandaşlarda nezih bir yeşil alanın mahallerine kazandırıldığını ve Başkan Şerifoğulları’na teşekkür ettiklerini belirttiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL