TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Elazığ

PALU’DA DRENAJ VE DERE ISLAH ÇALIŞMASI YAPILDI

PALU’DA DRENAJ VE DERE ISLAH ÇALIŞMASI YAPILDI

Elazığ İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından Palu İlçesine bağlı Karacabağ köyünde tarımsal alanların sulamasında kullanılan ancak zamanla birikintiler oluşmasından dolayı su akışının yetersiz kaldığı derelerde drenaj ve dere ıslah çalışması yaptı.

 

Elazığ İl Özel İdaresi tarafından yapılan çalışma sonrasında tarım alanları daha bol sulama suyuna kavuşmuş oldu.

Karacabağ Köyü Muhtarı Hasan Yılmaz, yapılan çalışmalardan dolayı köylüler adına teşekkür ederek, “Tarımsal arazilerimizin suyunun bir bölümü bu derelerden gelmektedir, zamanla derelerde oluşan söğüt ağaçlarından dolayı suyumuz yetersiz kalarak tarımsal arazilerimize yetişmemekteydi çalışmaların tamamlanmasıyla suyu arazimize yetiştireceğiz, çalışmalarda emeği gecen İl Özel İdaresine çok teşekkür ediyorum Hükümetimize ve Devletimize minnettarım” dedi.

Elazığ İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada Elazığ genelinde tarımsal sulamaya yönelik çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiği belirtilereki “Yatırım programımızda yer alan sulama projeleri gerçekleştirilen çalışmalar bir bir hizmete açılmaktadır. Yeni sulama projeleri hayata geçtikçe daha çok tarımsal alan ve daha çok üreticimiz suya kavuşturmaktadır. Yeni sulama projelerinin yanın da mevcut sulama projelerinin de bakım ve ıslahı yapılmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında Palu ilçesi Karacabağ Köyü’nün tarımsal sulamasında kullanılan derelerde drenaj ve dere ıslah çalışması yapıldı. Gerçekleştirilen yeni sulama kanalı ve mevcut sulama kanallarının iyileştirilmesi çalışmaları ile şehrimizde sulanabilir tarım alanlarının oranı artırılmaktadır. Elazığ İl Özel İdaresi üreticilerimize her türlü desteği vermeye bundan sonraki süreçte de devam edecektir” değerlendirmesi yapıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL