Elazığ

BARAJ GÖLÜNDE HAYATINI KAYBEDEN YAŞAR ZARİÇ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Keban Barajı’nda tekneyle birlikte suya gömülen ve bugün su altı arama cihazı row ile yeri tespit edilen Yaşar Zariç’in cansız bedeni,  dalgıçlar tarafından sudan çıkartıldı. Merhum Zariç kılınan cenaze namazı..

BARAJ GÖLÜNDE HAYATINI KAYBEDEN YAŞAR ZARİÇ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Keban Barajı’nda tekneyle birlikte suya gömülen ve bugün su altı arama cihazı row ile yeri tespit edilen Yaşar Zariç’in cansız bedeni,  dalgıçlar tarafından sudan çıkartıldı. Merhum Zariç kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına Elazığ AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Keban Barajı’nda tekneyle birlikte suya gömülen balıkçının cansız bedenine ulaşıldı. Beş gün önce 2 balıkçı, Keban Barajı üzerinde bulunan alabalık kafeslerini kontrol amacıyla tekne ile suya açıldı. Çalışanlar, kafeslerdeki ağı gerdirme çalışması yaparken tekne bir anda ters döndü. Balıkçılardan biri kendi çabaları ile kurtulup kafeslere tutunurken, 56 yaşındaki Yaşar Zariç ise tekne ile birlikte suya gömüldü. Kendi çabaları ile kurtulan balıkçı yarım saat boyunca bağırarak yardım çağırmaya çalıştı.

Bu sırada diğer çalışanlar suda tekneyi görmeyince, başka bir tekne ile olay yerine yardıma gitti. Haber verilmesi üzerine bölgeye Ankara JÖAK Su Altı Arama Kurtarma Timi, Diyarbakır Su Altı Arama Kurtarma Timi, AFAD, jandarma ile Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliğine bağlı dalgıçlar sevk edildi. İlk gün su altı ve üstünden yapılan aramalarda bir ize rastlanamazken, dalgıçlar önceki gün teknenin yerini tespit etti. Yer yer 70 metreyi bulan derinlikten dolayı bölgeye Jandarma Genel Komutanlığından su altı arama cihazı ‘ROW’ gönderildi.
Arama çalışmalarının 5’inci gününde şahsın yeri ROW cihazı ile su altında tespit edildi. Su Altı Grup Amirliğine bağlı dalgıçlar, Zariç’in cansız bedenini sudan çıkardı. Kenara getirilen ceset, yapılan incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Fırat Üniversitesi morguna kaldırıldı. Merhum Zariç bugün Körpe Köyünde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına Elazığ AK Parti Milletvekili Zülfü Demirbağ ve çok sayıda vatandaş katıldı. Medya gurubumuz olarak Merhum Zariç’e Allah’tan rahmet, ailesine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL