Spor

ELAZIĞ STADYUMU BİTMEK ÜZERE…

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren Elazığ Stadyumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.    Yapımında sona gelinen ve sosyal medyada 16.746 kişi kapasitesli olacağının yanı sıra koltuklarının bordo rengi yerine..

ELAZIĞ STADYUMU BİTMEK ÜZERE…

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren Elazığ Stadyumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 

 

Yapımında sona gelinen ve sosyal medyada 16.746 kişi kapasitesli olacağının yanı sıra koltuklarının bordo rengi yerine kırmızı-beyaz olacağı paylaşılan Elazığ Stadyumuyla ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet eren tribün kapasitesinin 20.023, koltuklarının ise bordo beyaz ağırlıklı olacağını açıkladı.

Sosyal medyada yeni şehir stadyumuyla ilgili söylemler devam ederken, gençlik ve spor il müdürü Abdulsamet Eren konuyla ilgili açıklama yaptı. Elazığspor taraftarların sosyal medyadaki buluşma adresi olan Elazığspor Fan’da “yeni stadyum kapasitesi 16.746, tribün koltukları ise kırmızı beyaz olacak”  iddiası tepkilere yol açtı. Sosyal medyayı mesaj yağmuruna tutan Elazığspor taraftarları, hem kapasite sayısının arttırılmasını hem de tribün koltuklarının dolu görünümlü olacağı nedeniyle koltukların bordo olmasını istediler.

Elazığspor Fan’a değerlendirmelerde bulunan Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, stadyum kapasitesinin 20.023 olacağını, koltukların ise güneşten dolayı ağarmaması için bordo-beyaz ağırlıklı olacağını belirtti. Çalışmaları devam eden yeni stadyumda alt drenajın tamamlandığı, Alttan ısıtma ile üst drenaj yapımına geçildiği belirtildi. Öte yandan yeni stadyumun projede yer alan şekli olan çim yerine daha pahalı ve daha dayanıklı olan ve son yıllarda önemli stadyumlarda kullanılan serme hibrit olması için ise gençlik ve spor il müdürü Abdulsamet Eren’in bakanlık nezdinde girişimlerde bulunduğu ve bir aksilik olmadığı takdirde Elazığ stadyumu zemininin de modern çim olan serme hibrit olması bekleniyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL