Elazığ

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA BAYRAMDA DA DEVAM EDİYOR

Elazığ İl Özel İdaresi halk sağlığını tehdit eden  sinek,  haşere ve larvalara karşı ilaçlama çalışmalarını Ramazan Bayramı süresince de ara vermeden devam ettiriyor. Yapılan ilaçlama çalışmaları ile vatandaşların yaz mevsimini..

ELAZIĞ İL ÖZEL İDARESİ İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA BAYRAMDA DA DEVAM EDİYOR

Elazığ İl Özel İdaresi halk sağlığını tehdit eden  sinek,  haşere ve larvalara karşı ilaçlama çalışmalarını Ramazan Bayramı süresince de ara vermeden devam ettiriyor. Yapılan ilaçlama çalışmaları ile vatandaşların yaz mevsimini daha  sağlıklı ve hijyenik bir çevrede geçirmesi amaçlanıyor.

 

 

Şehrimizde özellikle  köy yerleşim birimlerinin yaşam standartlarını yükseltmek için altyapı, yol,  içme suyu, park ve dinlenme alanı, eğitim gibi farklı alanlarda gerçekleştirdiği yatırımlar ile toplumun her kesiminin beğenisi kazanan Elazığ İl Özel İdaresi, ilkbahar mevsimi dolayısıyla sağlıklı ve temiz bir çevre için ilaçlama çalışmalarına da devam ediyor.

Elazığ İl Özel İdaresi’ne bağlı İlaçlama Ekipleri, daha önce başlattıkları ilaçlama çalışmalarını ara vermeden bayram da sürdürüyor.

Merkez ve İlçelere bağlı yerleşim birimlerinde bulunan bataklık, sulama göletleri, sazlık alanlar, gübrelik alanlar, su birikintileri, durgun sular, dereler, etkin bir şekilde ilaçlanarak sinek ve larvaların üremesinin önüne geçilmeye çalışılıyor.

Elazığ İl Özel İdaresi sinek, haşere ve larvalar ile mücadele çalışmaları ile daha sağlıklı ve yaşanılabilir bir çevre ile ortaya çıkabilecek muhtemel salgın hastalıkları önlemeyi hedefliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL