Elazığ

MOLLAALİ KÖYÜ DERESİ ISLAH EDİLDİ

Elazığ Merkez Gülpınar ve Gökçe ile Elazığ Sivrice Mollaali Köyünden geçen Mollaali Deresi ıslah edildi. Elazığ Merkez Gülpınar ve Gökçe ile Elazığ Sivrice Mollaali Köyünden geçen Mollaali Deresi DSİ 9. Bölge..

MOLLAALİ KÖYÜ DERESİ ISLAH EDİLDİ

Elazığ Merkez Gülpınar ve Gökçe ile Elazığ Sivrice Mollaali Köyünden geçen Mollaali Deresi ıslah edildi.

Elazığ Merkez Gülpınar ve Gökçe ile Elazığ Sivrice Mollaali Köyünden geçen Mollaali Deresi DSİ 9. Bölge Müdürlüğü personelleri ve iş makineleri ile yapılan makineli çalışma kapsamında ıslah edildi.

DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar yaptığı açıklamada, “Elazığ Merkez Gülpınar ve Gökçe ile Elazığ Sivrice Mollaali Köyünden geçen Mollaali Deresinde DSİ 9. Bölge Müdürlüğümüz personelleri ve iş makineleri ile yapılan makineli çalışma kapsamında 3.600 metre uzunluğundaki dere yatağında yaklaşık 160 bin  metreküp kazı yapılarak, çıkan malzeme ile üst platformunda 7 metre servis yolu olacak şekilde 7 bin 200 metre uzunluğunda sedde yapılmıştır. Bu sayede dere yatağındaki rüsubat,  ağaç ve benzeri maddeden temizlenerek yapılan ıslah çalışması neticesinde, olası bir taşkın riski azaltılmış ve sedde üzerine servis yolu yapılması suretiyle acil durumlarda dere yatağının her noktasına ulaşım imkânı sağlanmıştır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL