TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 128.854
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 975
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 4
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 946
Elazığ

BAŞKAN YILDIRIM’DAN MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER’E TEŞEKKÜR

BAŞKAN YILDIRIM’DAN MİLLİ EĞİTİM BAKANI ÖZER’E TEŞEKKÜR

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, bir dizi programlara katılmak üzere Elazığ’a gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e Elazığ’a gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkür etti.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, bir dizi programlara katılmak üzere Elazığ’a gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e, verdiği müjdeler ve Elazığ’a gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkür etti.

“BAKANIMIZA ELAZIĞ’A VERDİĞİ ÖNEM VE DESTEKLERDEN ÖTÜRÜ ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”

Bakan Özer’in ziyaretinden büyük memnuniyet duyduğunu belirten Başkan Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Elazığ’ımız ve eğitim camiamız çok özel ve güzel bir gün yaşadı. Her fırsatta Elazığ’a büyük önem veren kıymetli Bakanımız şehrimize gelerek bir dizi programlara katıldı. İl başkanlığımızı da ziyaret eden değerli Bakanımız, Elazığ ziyaretinde çok büyük müjdeler de verdi. Yeni yatırımlarla Elazığ’da eğitime ayrılan bütçe 1 Milyar lira arttırılarak 1 milyar 366 milyon liraya çıkarıldı. Elazığ’da 221 milyon liralık bir bütçeyle 2022 yılı içerisinde 22 yeni bağımsız anaokulu hizmete alınacak. Anaokullarından 14’ü merkezde, diğerleri Ağın, Arıcak, Baskil, Alacakaya, Karakoçan, Kovancılar ve Sivrice ilçelerinde yapılacak. Ayrıca şehrimize 10 yeni ilkokul yapım izni de karara bağlandı. Karakoçan ilçemize 1 tane 16 derslikli ilkokul yapılacak. Elazığ merkezde ise 9 yeni ilkokul yapılacak. Toplam 96 derslikli ilkokullar için 135 milyon lira harcanacak. Öte yandan Elazığ’ımıza 6 yeni ortaokul yapma kararı da yine Bakanımız tarafından açıklandı. Alacakaya’ya 1, Maden’e 1 ve merkeze 4 olmak üzere 6 ortaokul da inşallah 2022 yılı içerisinde tamamlanacak. Bunlar da 140 milyon liralık bir yatırım. Elazığ’a ihtiyaca göre 9 yeni lise yapma kararı da yine Bakanımız tarafından duyuruldu. Bu kapsamda Karakoçan’a 1, Palu’ya 1, Ağın’a 1, Keban’a 1, Maden’e 1, Kovancılar’a 1 ve merkezde de 3 olmak üzere yaklaşık 202 milyon liralık bir ilave yatırım daha şehrimize kazandırıldı. Yine depremden dolayı hasar gören okullarımız için ayrılan 12 milyon liralık bütçeye 48 milyon lira daha eklenerek bu rakam 60 milyona çıkarıldı. TOKİ’nin yeni konut alanlarına 2 ilkokul, 1 ortaokul ve 2 lise yapılması yatırım programına alındı. Bunların maliyeti ise 144 milyon lira. Yine Öğretmenevi ve Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmet binasıyla ilgili de Bakanımız müjdeyi verdi. Ben bu düşüncelerle Elazığ’da eğitimin kalitesinin arttırılmasına katkı sunan milletvekillerimize, bakanlık yetkililerimize, Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyorum. Kıymetli Bakanımıza da Elazığ’a verdiği önem ve desteklerden ötürü şükranlarımı sunuyor, yatırımların Elazığ’ımıza ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL