Elazığ

“HAYME ANA KADINLAR SEMT PAZARI” HİLALKENT SOSYAL HİZMET BİNASI’NDA HİZMETE BAŞLADI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında bulunan ve “11 Ana Başlıkta 100 Proje” kapsamında yer alan Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı projesi, Elazığ Belediyesi Hilalkent Sosyal Hizmet Binası’nda..

“HAYME ANA KADINLAR SEMT PAZARI” HİLALKENT SOSYAL HİZMET BİNASI’NDA HİZMETE BAŞLADI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında bulunan ve “11 Ana Başlıkta 100 Proje” kapsamında yer alan Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı projesi, Elazığ Belediyesi Hilalkent Sosyal Hizmet Binası’nda hayata geçirildi.

Başkan Şerifoğulları’nın kadınlara yönelik sosyal projeleri arasında yer alan ve kadınların ticarette daha fazla yer almasına imkân sunan Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı, haftanın 6 günü Hilalkent Sosyal Hizmet Binası’nda hizmet verecek.

El emeği ile pek çok alanda faaliyet gösteren kadın girişimcilere istihdam olanağı sağlayan Hayme Ana Semt Pazarı’nda; organik ürünlerden ev yapımı reçel, tereyağı, peynir, çeyizlik ev tekstilinden unlu mamullere kadar geniş bir yelpazede ürün çeşitliliği sunuluyor.

HİLALKENT MAHALLE MUHTARI ALİ DÜNDAR: “PAZARIMIZ HAFTANIN 6 GÜNÜ AÇIK OLACAK”

Hilalkent Mahalle Muhtarı Ali Dündar, Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı’nın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederek vatandaşları Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı’na davet etti.

Muhtar Dündar, “Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’na şahsım ve mahalle sakinlerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Mahallemize çok güzel bir iş merkezi ve sosyal tesis açtı. Burada ablalarımızın el emeği göz nuru olan yemekleri, yöresel ürünleri ve el işlerinin satışı yapılıyor. Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı haftanın 6 günü açık olacak. Herkesi buraya davet ediyoruz. Vatandaşlarımız buraya gelip Şahin Başkanın yaptığı bu faydalı çalışmayı yerinde görsünler.” dedi.

ÜRETEN KADINLARDAN BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR

Yapılan projeden çok memnun olduklarını ifade eden esnaf kadınlar ise Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na yapılan hizmetten dolayı teşekkür ettiler.

Başkan Şerifoğulları’nın kadınlara sunduğu sosyal imkânlardan memnun olduklarını ifade eden EBEGEM kursiyeri Gamze Çizmeci, “Halkımızı Hayme Ana Kadınlar Semt Pazarı’na davet ediyorum. Ürünlerimiz çok güzel. Hepsi el emeği göz nuru ürünler. Burada rölyef, filografi çalışması yapan; pastasını, böreğini, eriştesini evde yapıp getirip satan hanımlarımız var. Bu projeyi kim düşünmüşse çok güzel düşünmüş. Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’na kadınları desteklediği için çok teşekkür ediyoruz.” diye kaydetti.

Semt pazarında sattıkları ürünler ile ev ekonomisine katkı sağladıklarını ifade eden esnaf Fatma Doğan İmsal ise “El işi, organik ürünler, süt ürünlerinin ve kurutmalıkların olduğu bir pazar bulamıyorduk. Hem temiz hem göze hem de gönüle hitap eden ürünlerimiz var. Çok kaliteli ve bir o kadar da uygun fiyatlara satılıyor. Halkımız gelip burayı görsün çayımızı içsin tanışalım sohbet edelim. Pazarımızı daha yakından tanısınlar.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL