Elazığ

ELAZIĞ’DA YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK

Meteoroloji 13. Bölge Müdürü Ömer Faruk Kaya yağışların devam edeceğini bildirdi. Elazığ’da etkisini gösteren yağışlar devam edecek. Çevre Ve Şehircilik İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji 13. Bölge Müdürü Ömer Faruk Kaya,..

ELAZIĞ’DA YAĞIŞLAR DEVAM EDECEK

Meteoroloji 13. Bölge Müdürü Ömer Faruk Kaya yağışların devam edeceğini bildirdi.

Elazığ’da etkisini gösteren yağışlar devam edecek. Çevre Ve Şehircilik İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji 13. Bölge Müdürü Ömer Faruk Kaya, Elâzığ’da yağışların devam edeceğini söyledi.

Bölge Müdürü Ömer Faruk Kaya sıcaklıkların mevsim normalleri altında gece 2 ve 3 derecelere kadar düşeceğini belirterek; ““Yapmış olduğumuz son analizlere göre ilimizde devam etmekte olan yağışların bu gün, yarın aynı şekilde devam etmesini Cumartesi günü bir gün ara vererek, Pazar, Pazartesi Günü tekrar yağmur şeklinde başlamasını beklemekteyiz.  İlimizde sıcaklıklar, cumartesinden itibaren mevsim normallerinin 2-4 derece altına düşmesini bekliyoruz. Sıcaklıklarının cumartesi günü gece itibariyle -3 dereceye kadar, gündüz sıcaklıklarının ise 8 dereceye kadar olmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Bu geceden itibaren bölgenin rüzgarlı havanın etkisi altına gireceğini de belirten Kaya, baca zehirlenmelerine karşı da vatandaşları uyardı. Aynı zamanda bölgemizde bu geceden itibaren rüzgarlı güney ve güneydoğu yönlerden orta, zaman zaman kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceğinden güneyde rüzgarların oluşturacağı baca zehirlenmesi gibi tehlikelere karşı vatandaşlarımızın dikkatli olması gerekmektedir.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL