Elazığ

ELAZIĞ MERKEZ İMAR PLANI ASKIYA ÇIKARILDI

Elazığ Belediye Meclisi şubat ayı toplantılarının ikinci oturumunda, belediye imar planında yapılan değişiklikler görüşülerek oy çokluğu ile meclisten geçti. Bu doğrultuda Belediye Meclisi’nin 03.01.2022 tarih ve 2022/02 sayılı kararıyla Elazığ..

ELAZIĞ MERKEZ İMAR PLANI ASKIYA ÇIKARILDI

Elazığ Belediye Meclisi şubat ayı toplantılarının ikinci oturumunda, belediye imar planında yapılan değişiklikler görüşülerek oy çokluğu ile meclisten geçti.

Bu doğrultuda Belediye Meclisi’nin 03.01.2022 tarih ve 2022/02 sayılı kararıyla Elazığ Merkez 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ve 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı onaylandı.

PLAN PAFTALARI 30 GÜN SÜREYLE ASKIYA ÇIKARILDI

01.02.2022 tarihinde onaylanan karar 30 gün süreyle çeşitli yerlerde askıya çıkarıldı. Vatandaşlarımız askıya çıkarılan plan paftalarını Belediye merkez bina girişindeki ilan panosundan inceleyebilecekleri gibi Elazığ Belediyesi web sayfası üzerinden de görüntüleyebilecekler. Daha ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, Elazığ Belediyesi Etüt Proje Müdürlüğü Harita Servisi ve Planlama Servislerinden de bilgi alabilirler.

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada,

Elazığ 1. İdare Mahkemesi’nin imar planı değişikliğiyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı vermesinden sonra hızlı bir şekilde çalışmalara başlandı. Analiz, sentez ve etüt çalışmaları yapıldıktan sonra planlar şubat ayı meclisinden onaylanarak hayata geçti. 30 gün süreyle askı süreci başlatılan plan paftaları Belediye merkez bina girişinde yer alan ilan panosu ve çeşitli yerlerde vatandaşların incelemesine sunulduğu belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL