Elazığ

TORAMAN’DAN ZAM MÜJDESİ

Ocak ayında toplanan Elazığ Belediye Meclisi, Şoförler Odası’nın taksi ücretlerine zam talebini görüşerek, kabul etmişti. Akaryakıta gelen büyük zamlardan sonra alınan karar ile birlikte daha önce taksilerin kontak açılış 5..

TORAMAN’DAN ZAM MÜJDESİ

Ocak ayında toplanan Elazığ Belediye Meclisi, Şoförler Odası’nın taksi ücretlerine zam talebini görüşerek, kabul etmişti. Akaryakıta gelen büyük zamlardan sonra alınan karar ile birlikte daha önce taksilerin kontak açılış 5 lira 30 kuruş ile başlarken, şimdi kontak 9 lira ile açılacak.

 

“BU ZAM DEĞİL”

Toplu taşıma ve taksimetrelere yapılan zammı değerlendiren Şoförler Odası Başkanı Şevket Toraman, “Taksimetrelere biz bunu zam görmüyoruz. Bugün 6 bin lira iken biz taksimetre ücretlerini 6 bin 400 lira iken akaryakıt fiyatları 2019 yılının Ekim ayında 5 buçuğa 4 lira tarife almıştık. Biz bu süreci 3 yıl için değerlendirmiştik. Ama şartlar onu bozdu. Bugün bir litre mazot 14 buçuk lira, benzin, oto gaz. Lastiği, yakıtı, araç bakımı, sigortası derken haddinden fazla giderler arttı ama gelirler olduğu yerde sabit şekilde sayıyor. Bu düzenleme. Gerçekten söylüyorum; eğer biz değerlendirsek taksinin açılış fiyatlarının 14-15 lira olması gerekir” ifadelerini kullandı.

“ÖTV’SİZ YAKIT İSTİYORUZ”

Başkan Toraman, “Esnafa ÖTV’siz  yakıtın verilmesi yüzde 50 destek sağlanacak, hem burada vatandaş kazanacak hem de esnaf para kazanacak. Bunun dışında ne yaparlarsa yapsınlar bu konuyla ilgili giderlerimizi biz kısıtlayamayız, kısıtlamamızda mümkün değil.

MİNİBÜSLERE İKİNCİ ZAM

2 ay önce minibüslere zam aldık. Şu an ikinci zammı düşünüyoruz. Bunun başka yolu yok. Yakıtımız gideri kurtarmıyor. Kazanç sağlamayı bırak minibüsçü, taksici giderlerini nasıl kurtaracak? Ona göre biz fiyat tarifesi belirlemişiz onunla ilgili mücadele verdik” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL