Türkiye

BAKAN DERYA YANIK: “OCAK AYINA İLİŞKİN YAŞLI AYLIĞI VE ENGELLİ AYLIĞINI HESAPLARA YATIRIYORUZ”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ocak ayına ilişkin yaşlı aylığı ve engelli aylığını hesaplara yatırmaya başladıklarını duyurdu. Bakan Derya Yanık, Ocak ayına ilişkin yaşlı aylıkları ve engelli aylık..

BAKAN DERYA YANIK: “OCAK AYINA İLİŞKİN YAŞLI AYLIĞI VE ENGELLİ AYLIĞINI HESAPLARA YATIRIYORUZ”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Ocak ayına ilişkin yaşlı aylığı ve engelli aylığını hesaplara yatırmaya başladıklarını duyurdu.

Bakan Derya Yanık, Ocak ayına ilişkin yaşlı aylıkları ve engelli aylık ödemeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Ocak ayı içerisinde yaklaşık 640 milyon TL tutarında yaşlı aylığı yardımında bulunacaklarını kaydeden Bakan Derya Yanık, ödeme dönemi içerisinde yaklaşık 495 milyon TL de engelli aylığı ödemesi yapacaklarını ifade etti.

Yaşlı ve engelli aylıkları kapsamında 1 milyar 135 milyon TL’yi aşan bir ödeme yapacaklarının altını çizen Bakan Derya Yanık, “Ocak ayına ilişkin yaşlı ve engelli aylıklarını hesaplara yatırıyoruz. Ödemelerin tüm engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bakan Derya Yanık, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü söyledi.

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli olarak sosyal yardım programları geliştirdiklerini belirten Bakan Derya Yanık, “Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda engelli ve yaşlılarımızın yanındayız” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL