Elazığ

ŞEHRİN DOĞUSUNA BİR YAŞAM ALANI DAHA KAZANDIRILDI

Elazığ Belediyesi tarafından; Ulukent, Doğukent, Kırklar, Sanayi ve Salıbaba Mahallelerinden geçen ve yıllardan beri başta bu mahalleler olmak üzere şehrin en büyük problemlerinden biri olan kanal sorunu çözüme ulaştırılarak, yepyeni..

ŞEHRİN DOĞUSUNA BİR YAŞAM ALANI DAHA KAZANDIRILDI

Elazığ Belediyesi tarafından; Ulukent, Doğukent, Kırklar, Sanayi ve Salıbaba Mahallelerinden geçen ve yıllardan beri başta bu mahalleler olmak üzere şehrin en büyük problemlerinden biri olan kanal sorunu çözüme ulaştırılarak, yepyeni bir yaşam alanı olarak düzenlendi.

 

Elazığ Belediyesi tarafından; Ulukent, Doğukent, Kırklar, Sanayi ve Salıbaba Mahallelerinden geçen ve yıllardan beri başta bu mahalleler olmak üzere şehrin en büyük problemlerinden biri olan kanal sorunu çözüme ulaştırılarak, yepyeni bir yaşam alanı olarak düzenlendi.

Proje ile 3 kilometrelik açık kanal kapatıldı. Alanda rekreasyon ve yol çalışması gerçekleştirildi.

Projenin birinci etabında Ulukent Mahallesi’nden geçen kanalda ıslah çalışmaları gerçekleştirilerek kanal çevresi; çocuk oyun alanları, fitness alanları, bisiklet yolu, gezinti yolu, piknik masaları ve barbekülerle donatılarak toplam 37.000 m2 yeşil alan düzenlemesiyle bir yaşam alanı olarak hizmete sunulmuştu.

Projenin ikinci etabını oluşturan Ulukent, Doğukent, Sanayi, Salıbaba ile Kırklar Mahallelerini kapsayan “Kanal Boyu Çevre Düzenlemesi ve Park Yapım Projesi” de tamamlandı.

Proje, toplam 67.136 metrekarelik bir alanda hayata geçirildi. Çalışmalar kapsamında ilk olarak 3 kilometrelik açık kanal kapatıldı. Ardından ise çift şeritli yol yapımı, aydınlatma, ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarıyla alan yepyeni bir kimlik kazandı. Bisiklet ve yürüyüş yolları, oturma alanları, çocuk oyun grupları, basketbol ve futbol sahaları, kondisyon istasyonu ve otopark alanları ile bir yaşam alanı olarak hizmete sunuldu.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR

Aileleri ile birlikte zaman geçirebilecekleri güzel bir yaşam alanına kavuştukları için mutlu olduklarını ifade eden mahalle sakinleri, mahallelerine değer kazandıran güzel çalışmalarından dolayı Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ettiler.

Mahalle sakinlerinden Zülküf Dalbudak: “Kanal boyunun eski hali çok berbattı. Çöplükten geçilmiyordu. Şimdi çok güzel olmuş. Çok rahat bir yol oldu. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.”

Taha Demir: “Burası eskiden kanaldı ve çok kötüydü. İçerisinde her türlü pislik vardı. Şu an çok güzel oldu. Oturma alanları, oyun alanları, yürüyüş alanları ve yeşillik alanları oldu. Mahallemiz için çok güzel oldu.”

Yağmur Çetin: “Burası kanal boyu olduğu için eskiden okuldan gelirken ayakkabılarımız hep çamur oluyordu. Şimdi okula rahatlıkla gidip gelebiliyoruz. Akşamları ailemle yürüyüş yapabiliyorum, parklara gelebiliyorum.”

Zeki Söylemez, “Burası berbattı. Yanından geçemiyorduk. Şimdi çok güzel oldu. Belediye Başkanımızdan Allah razı olsun, çok memnun olduk.” diye konuştular.

MUHTAR ATLAN: “ÇOK GÜZEL VE MÜKEMMEL BİR ALAN OLDU”

Elazığ Belediyesi tarafından hizmete sunulan yeni yaşam alanından dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Ulukent Mahalle Muhtarı Ayhan Atlan ise “Mahallemizde 1960’lı yıllardan sonra burada yapılan ve atıl durumda olan bir kanal vardı. Bu kanal mahallemiz köy iken vardı. Mahallemiz gelişmekte olan bir mahalle olduğu için bu kanalın etrafı modern binalarla donatıldığı için burası atıl olarak kalmıştı. Bu atıl durum Belediyemizin yaptığı çalışmalar sayesinde yaşanabilir bir hale geldi. Bu alan çocuklarımızın oyun, futbol oynayabileceği, büyüklerimizin gezip dinlenebileceği, spor yapabileceği, bisiklet yolları ve yürüyüş yollarının olması ile çok güzel ve mükemmel bir alan oldu. Harput’tan esen rüzgarla vatandaşlarımız buradan başka bir yere gitme ihtiyacı duymadan, piknik alanlarına gitme ihtiyacı duymadan aileleri ve arkadaşları ile vakit geçirebilecekler. Bu alanda yapılan çalışmalarla ilgili Elazığ Belediyemize ve Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları’na çok teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL