Elazığ

MÜSİAD BAŞKANI GÜRKAN: “KALİFİYE ELEMAN YETİŞMESİNDE MESLEKİ VE TEKNİK LİSELERİN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK”

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde Eti Krom A.Ş. tarafından 2016 yılında yaptırılan 24 derslikli Zeycan Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.    ..

MÜSİAD BAŞKANI GÜRKAN: “KALİFİYE ELEMAN YETİŞMESİNDE MESLEKİ VE TEKNİK LİSELERİN ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK”

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, Elazığ Organize Sanayi Bölgesi’nde Eti Krom A.Ş. tarafından 2016 yılında yaptırılan 24 derslikli Zeycan Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.

 

 

Hayırsever iş adamı Mehmet Yıldırım tarafından yaptırılan okulun Devlet-Sanayi-Hayırsever işbirliğinin en güzel örneklerinden biri olduğuna dikkat çeken Gürkan, Organize Sanayi Bölgesi içerisinde yapılan bu okuldan mezun olan öğrencilerin iş sıkıntısı yaşamayacaklarını vurguladı. 

Türkiye’nin ve Elazığ’ın şartlarına uygun Alan ve Dallarda eğitim veren bu okulun Organize Sanayi Bölgesi’nin ihtiyacı olan kalifiye eleman açığının giderilmesine büyük katkı sağladığının altını çizen Gürkan; “Bugün anlamlı ve bir o kadar da gururluyuz. Okulumuzun üretim atölyesinde öğrencilerimizle buluştuk, ürünler hakkında bilgi alıp sohbet ettik. Mesleki teknik eğitimde ürünlerin inovatif şekilde geliştirilmesi çok önemli. Fikri mülkiyetle bağlantılı bir şekilde patent, faydalı model, marka ve tasarım tescilleriyle ilgili gelişmeleri de MÜSİAD olarak yakından takip ediyoruz. Bir taraftan eğitim, üretim, istihdam güçlenirken diğer taraftan da eğitim öğretimin kalitesi sürekli artıyor, sektörle iş birlikleri güçleniyor ve işverenlerle birlikte işverenlerin ihtiyacı olduğu yeterlikte insan kaynağı üretimiyle ciddi bir dönüşüm yaşanıyor. Özveriyle hem eğitim gören hem de meslek öğrenen tüm gençlerimizi tebrik ediyor, kendilerini yürekten kutluyorum. Bizleri burada misafir eden okul idarecilerimize de şükranlarımı sunuyor, başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL