Sağlık

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE FIRAT ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN AŞI FARKINDALIĞI EĞİTİMİ

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi, Tıp Fakültesi tarafından ortaklaşa olarak ilimiz genelinde yürütülen aşı farkındalığı programı kapsamında bu kez de Elazığ İl Müftülüğü çalışanlarına yönelik “Aşı Farkındalığı Eğitimi”..

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE FIRAT ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN AŞI FARKINDALIĞI EĞİTİMİ

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü ile Fırat Üniversitesi, Tıp Fakültesi tarafından ortaklaşa olarak ilimiz genelinde yürütülen aşı farkındalığı programı kapsamında bu kez de Elazığ İl Müftülüğü çalışanlarına yönelik “Aşı Farkındalığı Eğitimi” verildi.

 

Aşılamada doğru bilinen yanlışları düzeltmek ve halkımızın aşı hakkındaki kaygılarını gidermek amacıyla video görseller eşliğinde düzenlenen eğitim toplantısına 320 kişi katıldı. Toplantıda öncelikle aşı ile ilgili olumsuz önyargıların giderilmesi konusu ele alındı. Konusunda uzman hekim ve akademisyenlerin sırasıyla bilgilendirme yaptıkları toplantıda toplumsal bağışıklık için aşının gerekliliği, aşı üretimi ve güvenliği, salgının önlenmesinde aşının rolü, aşının yoğun bakım ve ölüm oranları üzerindeki etkinliğini ve koruyuculuğu hakkında çeşitli bilgiler verildi. Aşı ile toplumsal bağışıklığın sağlanması ve Elazığ’da ki aşı oranlarının artırılması kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü ve Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından il genelindeki kamu kurumlarına ve özel kuruluşlara yönelik olarak bundan sonra da benzer toplantıların planlandığı belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL