Elazığ

MÜSİAD ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI GÜRKAN VE MİLLETVEKİLİ BULUT KAZ ÇİFTLİĞİNİ GEZDİ

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan ve AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Kovancılar ilçesinde Türkiye’nin en büyük kaz üretim çiftliğini gezdi.     Programa MÜSİAD üyelerinin yanı sıra Kovancılar..

MÜSİAD ELAZIĞ ŞUBE BAŞKANI GÜRKAN VE MİLLETVEKİLİ BULUT KAZ ÇİFTLİĞİNİ GEZDİ

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan ve AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Kovancılar ilçesinde Türkiye’nin en büyük kaz üretim çiftliğini gezdi.

 

 

Programa MÜSİAD üyelerinin yanı sıra Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, Kovancılar AK Parti ilçe yöneticileri, İl Genel Meclis Üyeleri ve Kovancılarlı iş adamları eşlik etti.

Milletvekili Metin Bulut, programda yaptığı konuşmada; “Elazığ tarım ve hayvancılıkta inşallah bir numara olacak. Aslında bir numara olmuş. Nasıl olmuş? Bugün Türkiye’nin en fazla alabalık üreten ili Elazığ. Yaklaşık 25 bin ton yıl. Türkiye birincisiyiz. Bu rakamlar istatistiki rakamlar. Bugün gördük ki aslında bazı illerimiz bu konuda trend marka olmuş, ticari bir marka haline gelmiş bazı ürünler onlarla anılmış ama kazda da aslında Türkiye birincisiymişiz. Elazığ’ın doğasına, dokusuna, yapısına, inanına da çok uygun olan bu sektörün çok kısa zaman dilimi içerisinde çok daha farklı noktada olacağı, artık bu işin diğer aşamasına geçileceği, endüstri aşamasına geçeceği bir dönemi yaşayacağız. Bunların hepsi birbirini tetikleyecek işler. Bununla birlikte Elazığ Türkiye’de tarım ve hayvancılığın üssü olacak.” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Elazığ Şube Başkanı Tekin Gürkan, “Kendi yem maliyetlerinin yüzde 60’ı üzerinde kendi tüylerinden karşılayabiliyor. Bu harcama giderlerinin azalması anlamını taşıyor ki bunlar da bizim için önemli. Bizler; bu ve benzeri işletmeleri çok önemsiyoruz. Yumurta ve et üretiminde, Almanya standartlarını yakalamış bu tesis ilimizin katma değerine ve gelişimine ciddi katkılar sunuyor.” şeklinde konuştu.

Altın kaz kaz çiftliği işletme sahibi Edip Yıldırım ise, “Şu ana kadar çiftçiydik bundan sonra bir markalaşma, kurumsallaşma olacak inşallah bundan sonraki süreçte. Onunla ilgili markalaşma ile ilgili elemanlarımızı ayarladık, bir sene anlaşmalarımızı yaptık. İnşallah destek aldığımız arkadaşlar da var. Bundan sonra markalaşma, kurumsallaşma, pazarlama özellikle kaliteli Pazar. Tabi ki hedefimiz yurt dışı.” dedi.

Konuşmaların ardından Altınkaz çiftliği sahibi Edip Yıldırım’a MÜSİAD üyelik formu takdim edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL