Siyaset

AKIN: “ELAZIĞ’DA MERKEZ DAHİL TÜM İLÇELERİN KALKINMASI VE İŞ İMKANI OLUŞTURMAK ANA MESELEMİZDİR”

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın ülke gündemiyle ilgili bir basın açıklaması düzenledi.       Abdullah Akın’ın basın açıklaması şöyledir; “İlimiz dört bir yanı sularla çevrili ve her..

AKIN: “ELAZIĞ’DA MERKEZ DAHİL TÜM İLÇELERİN KALKINMASI VE İŞ İMKANI OLUŞTURMAK ANA MESELEMİZDİR”

Saadet Partisi Elazığ İl Başkanı Abdullah Akın ülke gündemiyle ilgili bir basın açıklaması düzenledi.

 

 

 

Abdullah Akın’ın basın açıklaması şöyledir;

“İlimiz dört bir yanı sularla çevrili ve her ilçesi su kenarında olan, yine her biri kendi içerisinde yüksek iş imkanı ve gelir elde etme potansiyeline sahip kendine has özellikler barındırıyor. Buna rağmen gördüğümüz şey içler acısıdır. İşsizlik ve ekonomik sıkıntılarla boğuşan ilçelerimiz sürekli göç veriyor.

 

İLÇELERİN HER BİRİNE ATÖLYE, FABRİKA KURACAĞIZ, TURİZM YATIRIMI YAPACAĞIZ. 

 

İlçelerimizdeki ekonomik sıkıntıları bitirmenin tek yolu ilçeye yatırım yapmaktan geçer. Bugüne kadar İlçe belediye başkanları hangi sanayi yatırımının gelmesine ve kaç kişinin iş bulmasına vesile oldular. Hangi ilçelerimiz turizme kazandırıldı. Maalesef bunların cevabı yok. Biz inşallah tüm ilçelerimize sanayi alanları kuracağız, insanlarımıza, gençlerimize iş vereceğiz ve turizme elverişli hale getirerek esnafın yüzünü güldüreceğiz. 

 

BELEDİYE BAŞKANI VE VEKİLLER SORUMLULUKLARININ FARKINDA DEĞİL, MERKEZDE 30 BİN İNSANIMIZ İŞSİZ.

 

Bugün ana, temel bölümlerden mezun olan gençlerimiz bile iş bulamıyor diğerlerini söylemiyorum bile. Bugün bu memlekette bir bilgisayar öğretmeni, bir mühendis mezun olduğunda asgari ücretle herhangi bir işte çalışmak zorunda bırakılıyorsa, hatta iş bile bulamıyorsa bu kimin suçu ! Niçin bunlar konuşulmuyor ? 20 yıldır niçin önlem alınmıyor.  Gelin bu gençlere iş sahası açabileceğimiz konuları konuşalım, istişare edelim. Herkes fikrini ortaya koysun ve en güzel projeyi Elazığımıza uygulayalım. Ana problemleriniz dururken, gençleriniz işsiz ve bu yüzden dolayı ümitsiz ve bunalımdayken, belediyenin, vekiller, TSO ile birlikte öncelikle bu sorunu çözmesi gerekir. 

 

DEPREM KONUTLARI KESİNLİKLE ÜCRETSİZ TESLİM EDİLMELİ ! 

 

1977’de bu devlet MC hükümeti döneminde Sayın Recai Kutan İskan Bakanı iken, Van Çaldıran depreminde 14 bin adet konutu 6 ayda yapıp hak sahiplerine ücretsiz teslim etmiştir. İktidara sorsanız kendinden önce devlet yoktu ama icraate gelince her afette vatandaşa avuç açan bir hükümet ile karşı karşıyayız. Elazığ halkı 2 yıldır haketmediği tüm olumsuzlukları yaşamıştır. iktidar deprem evlerini vatandaşa ücretsiz teslim etmelidir. Hiç olmazsa kendini bu şekilde affettirmelidir. 

 

YÖNETİME GELİRSEK DEPREM KONUTLARINDAN ÜCRET ALMAYACAĞIZ, HİBE EDECEĞİZ.

 

Sosyal bir devletin yapması gereken, vatandaşın uğradığı bir afet karşısında zararını gidermesi ve şefkat elini uzatmasıdır. Şimdi AKP ye baktığınız zaman kendilerine gelince makam arabalarına makam odalarına kamu binalarına restorasyona gereksiz ne varsa ona para buluyorlar ama vatandaşa gelince ekmeğin gramajını düşürüyorlar. Biz geldiğimizde daha önceden olduğu gibi yine vatandaşımızı huzura ve selamete kavuşturup deprem evlerinden tek kuruş almayacağız. Bunun sözünü vermek isterim. 

 

MİLLETİN YEDİĞİ EKMEĞİN GRAMAJINI DÜŞÜRENLERLE, HAMZABEY BARAJINI YAPANLAR AYNI KİŞİLER. ŞAŞIRMADIK!

 

Dört tarafı sularla çevrili olan adeta bir yarımada görünümünde olan Elâzığ’ımızın yıllardır en önemli sorunlarından biri olan içme ve kullanma suyu problemi Hamza Bey Barajı ile çözülecekti. Ancak bugün görüyoruz ki aynı idari ve siyasi makamlar Hamza Bey Barajında suyun bittiğini, yer altı kaynaklarından su temin edileceğini ve bu süre zarfında da Elazığ’da su kesintileri yaşanacağını söylüyorlar. İklim krizi, kuraklık gibi faktörleri bilimsel verilerle ele alıp koskoca kentin içme ve kullanma suyu sıkıntısı yaşayabileceğini öngörmemişler ve 2021’in Türkiye’sinde su kesintilerinden bahsediyorlar. Bu kötü ve plansız yönetimin faturasını maalesef hemşerilerimiz ödüyor. Aslen bunda şaşılacak birşey görmüyoruz çünkü milletin yediği ekmeğin gramajını düşürüp, milyonluk lüks araçlara binen, makam odalarında oturanlarla bu Barajı yapanlar aynı kişilerdir. Artık milletimiz bunu çok iyi görüyor. Neyseki seçimler çok yaklaştı ve bunun hesabı sandıkta sorulacak bundan kimsenin şüphesi olmasın”.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL