Elazığ

ELAZIĞ VALİLİĞİNDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ…

Valiler Kararnamesi yayımlandı. Yayımlanan kararnameye göre Elazığ Valiliği’nde de değişiklik yapıldı. Elazığ’ın yeni valisi Ömer Toraman oldu.     Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Resmi Gazete’de merakla beklenilen..

ELAZIĞ VALİLİĞİNDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ…

Valiler Kararnamesi yayımlandı. Yayımlanan kararnameye göre Elazığ Valiliği’nde de değişiklik yapıldı. Elazığ’ın yeni valisi Ömer Toraman oldu.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Resmi Gazete’de merakla beklenilen Valiler Kararnamesi yayımlandı. Yayımlanan kararnameye göre sadece 3 ilin valiliğine yeni atama yapıldı. Yapılan değişikliklerde Elazığ Valiliği’nde de değişiklik yaşandı. Değişiklikle birlikte Elazığ Valiliği görevini yürüten Erkaya Yırık’ın yerine Elazığ’ın yeni valisi olarak İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüten Ömer Toraman atandı.

Erkaya Yırık ise, Merkez Valiliği görevine getirildi.

ÖMER TORAMAN KİMDİR? Ömer Toraman 1967 yılında Erzurum’un Tortum ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğrenimini memleketinde tamamlayan Vali Toraman, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinden 1988 yılında mezun oldu. İlk olarak memleketi olan Erzurum’da Kaymakam adayı olarak 1994 yılında görev yaptı. Sırasıyla Kastamonu Küre Kaymakamlığı, Diyarbakır Eğil Kaymakamlığı, Çorum Kargı Kaymakamlığı, Ankara Nallıhan Kaymakamlığı, Elazığ Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2011 yılından itibaren ise Hukuk Müşavirliği, Kaçakçılık İstihbarat Harekat ve Bilgi Toplama Dairesi Başkanlığı (KİHBİ), Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı ve son olarak İller İdaresi Genel Müdür Vekili olarak üst düzey görevlerde bulunan Vali Ömer Toraman Tokat Valiliği’de yaptı. Son olarak yayımlanan kararname ile birlikte İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüten Ömer Toraman Elazığ Valiliği görevine atandı. Vali Ömer Toraman’ın evli ve 3 çocuk babası.

Elazığ’da Güçlü Haber Gazetesi olarak yeni valimiz Ömer Toraman’a hoşgeldiniz der, şehrimize hayrlı olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ederiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL