Elazığ

ŞEHİT FETHİ SEKİN KÜLLİYESİ’NİN KABA İNŞAATI BİTTİ

Elazığ Belediyesi tarafından yapımına başlanılan Şehit Fethi Sekin Külliyesinin kaba inşaat çalışmaları tamamlandı.       İzmir Adliyesi önünde 5 Ocak 2017 tarihinde PKK tarafından gerçekleştirilen hain terör saldırısını önleyerek..

ŞEHİT FETHİ SEKİN KÜLLİYESİ’NİN KABA İNŞAATI BİTTİ

Elazığ Belediyesi tarafından yapımına başlanılan Şehit Fethi Sekin Külliyesinin kaba inşaat çalışmaları tamamlandı.

 

 

 

İzmir Adliyesi önünde 5 Ocak 2017 tarihinde PKK tarafından gerçekleştirilen hain terör saldırısını önleyerek şehit düşen kahraman şehidimiz Fethi Sekin anısına doğup büyüdüğü Baskil ilçesinin Doğancık Köyünde yapımına başlanılan külliye inşaatında çalışmalar aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Kaba inşaatı tamamlanan külliyede, elektrik tesisatı, mekanik tesisat gibi çalışmalar devam ediyor. Külliyenin yıl sonunda ziyaret açılması planlanıyor.

KÜLLİYEDE ŞEHİDİMİZE AİT GÖRSEL VE TANITICI EŞYALAR YER ALACAK

Bünyesinde toplantı, konferans, sergi salonları, 4 adet atölye, mesleki eğitim ve beceri kurslarının da yer alacağı külliyede, Şehit Fethi Sekin’e ait özel eşyaların, resmi görev kıyafetlerinin ve kendisini daha yakından tanıtacak materyallerin yer alacağı özel bir bölüm oluşturacak.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “KÜLLİYE YIL SONUNDA ZİYARETE AÇILACAK”

Kahramanlığıyla tüm Türkiye’nin kalbine adını yazdıran Şehit Polis Fethi Sekin’in anısını yaşatmak adına böyle bir projeyi hayata geçirmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Bizler şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatabilmek, onlara layık olabilmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Her zaman kahramanlarımızla gurur duyuyor, onların bizlere bırakmış oldukları mirasa sahip çıkmayı ve bu mirası gelecek nesillere taşıyabilmeyi kendimiz için görev kabul ediyoruz. Şehidimiz anısına inşa ettiğimiz Külliye inşa çalışmalarını yakında tamamlayacağız ve yıl sonunda ziyarete açacağız. Aziz şehidimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL