Elazığ

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI GENÇLERE VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, geçtiğimiz hafta Olgunlar Mahallesi’nde bulunan Mesudiye Camii’nde yaz Kur’an kursunda eğitim gören öğrencileri ziyaret etmişti. Gerçekleştirdiği ziyaret esnasında öğrenciler, Başkan Şerifoğulları’na evliyalar diyarı Harput’u gezmek..

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI GENÇLERE VERDİĞİ SÖZÜ TUTTU

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, geçtiğimiz hafta Olgunlar Mahallesi’nde bulunan Mesudiye Camii’nde yaz Kur’an kursunda eğitim gören öğrencileri ziyaret etmişti.

Gerçekleştirdiği ziyaret esnasında öğrenciler, Başkan Şerifoğulları’na evliyalar diyarı Harput’u gezmek istediklerini söylemişlerdi.
Kuran Kursu öğrencilerinin isteğini geri çevirmeyen Başkan Şerifoğulları gençlere verdiği bu sözü tuttu.
Bugün Mesudiye Camii’nde cuma namazını eda eden öğrenciler,  Elazığ Belediyesi’ne ait “Gakgobüs”le alınarak müzikler eşliğinde Harput turu yaptılar.
İlk olarak Balakgazi Parkı ve Cam Seyir Terası’nı gezen öğrenciler ardından Harput Kalesi’ni gezerek kalenin tarihi ile ilgili bilgi aldılar.
Son olarak 864 yıl önce yaptırılan ve minaresinin eğik olması ile bilinen Harput Ulu Camii’yi ziyaret eden öğrencilere daha sonra çeşitli ikramlarda bulunuldu.
BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NA TEŞEKKÜR
Oldukça eğlenceli vakit geçirdikleri gözlemlenen öğrenciler, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ettiler.
Düzenlenen Harput gezisinde öğrencilerin keyif dolu vakit geçirdiğini ifade eden Beyzade Camii Müezzini Özkan Aslaner ise; “5 Temmuz – 20 Ağustos tarihleri arasında Elazığ Müftülüğü’nün düzenlemiş olduğu yaz Kur’an kursunu Mesudiye Camii’nde öğrencilerimizle beraber büyük bir aşk ve heyecanla yürüttük. Bugün son günümüzdü. Geçtiğimiz hafta Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları öğrencilerimize bir jest yapalım dedi. Mesudiye Camii yaz Kur’an kursu erkek öğrencilerine Harput gezisi düzenledik. Harput’ta; Ulu Camii, Cam Seyir Terası ve Harput Kalesi’ni gezdikten sonra öğrencilerimize çeşitli ikramda bulundular. Öğrencilerimiz oldukça keyifli ve eğlenceli vakit geçirdiler. Jestlerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Şahin Şerifoğulları’na teşekkür ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL