Elazığ

KENT-KÖY’E VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan ve Çaydaçıra Mahallesi’ne önemli bir prestij kazandıran projesi daha hayata geçti. Vatandaşların rahat, huzurlu, keyifli ve güvenli vakit geçirebilecekleri ve..

KENT-KÖY’E VATANDAŞLARDAN YOĞUN İLGİ

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan ve Çaydaçıra Mahallesi’ne önemli bir prestij kazandıran projesi daha hayata geçti.

Vatandaşların rahat, huzurlu, keyifli ve güvenli vakit geçirebilecekleri ve çocukların doğal yaşamı tanıma fırsatı bulacağı Kent-Köy projesi tamamlandı.

Çaydaçıra Mahallesi TOKİ 1. Etap konutları arkasındaki alanda toplam 45 bin 211 metrekare alan üzerine inşa edilen ve köy yaşamı donatılarının yer aldığı Kent-Köy, vatandaşlar ve çocuklar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Şehrin batısında hizmete sunulan, köy yaşamıyla kent yaşamının kompozisyonundan oluşan Kent-Köy’ü ziyaret eden Başkan Şerifoğulları, alanda vakit geçiren vatandaşlar ve çocuklarla bir araya gelerek sohbet etti.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: “KENT-KÖY ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Kent-Köy’ün Elazığ adına önemli bir proje olduğunu belirten Başkan Şahin Şerifoğulları; “Söz verdiğimiz gibi şehrimize değer katacak projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Daha yaşanabilir bir Elazığ için  durmadan, yorulmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çocuklarımızı şehrin merkezinde doğayla buluşturacağımız, onlara doğal yaşamı tanıma ve yaşama olanağı kazandırdığımız “Kent-Köy Yaşam Alanı” projemizi tamamlayarak hizmete sunduk. Çaydaçıra Mahallemizde hayata geçirdiğimiz projemizle birlikte vatandaşlarımızı şehrin batısında yeni bir sosyal yaşam alanına kavuşturduk. Çocuklarımızın köy yaşamını tanıması açısından çok önemli bir projeyi hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceğimiz Kent-Köy’ün şehrimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Vatandaşlar ise aileleri ve il dışından gelen misafirleri ile kaliteli vakit geçirecekleri ve nefes alabilecekleri, şehrin yorgunluğunu bir nebze de atabilecekleri yeşil bir alana kavuştukları için Başkan Şerifoğulları’na teşekkür etti.

Siirt’ten geldiğini söyleyen bir vatandaş parka olan hayranlığını gizleyemeyerek Başkan Şerifoğulları’na; “Sizi tebrik ediyorum Başkanım. Ben Siirt’ten geldim. Bu akşam burayı gördüm ve çok beğendim. Elinize sağlık. Başarılarınızın devamını diliyorum inşallah.” ifadelerini kullandı.

“STRES ATMAK İÇİN BURAYA GELDİK”

Hayata geçirdiği projelerle şehre değer ve vizyon katan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür eden vatandaşlardan biri ise “Bu mahallede oturuyoruz. İş yoğunluğundan sonra biraz stres atmak için buraya geldik. Parkımızdan çok memnunuz.” dedi.

“BELEDİYEMİZ SAYESİNDE NEFES ALIYORUZ”

Parkı hem sabah hem de akşam çok amaçlı bir şekilde kullandıklarını söyleyen bir başka vatandaş ise, “Buralar çok güzel oldu. Bu parkı sabah yürüyüş yapmak için kullanıyoruz. Akşamda çocuklarımızı alıp gelip çay içiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.

KENT-KÖY’DE NELER VAR?

Toplam 45.211 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen Kent-Köy projesi, 42 bin metrekarelik bitkisel peyzaj alanı, 3 bin metrekarelik yapısal peyzaj alanı, 527 metrekarelik yapı alanı şeklinde tasarlandı.

Köy yaşamının şekillendiği etrafı kanal ile çevrelenen ada üzerinde, köy meydanı, köy kahvesi, organik ürünler satış marketi, mescit, köy çeşmesi, su kuyusu, yel değirmeni, su değirmeni, küçük ölçekli çiftlik, meyve bahçesi ve aromatik bitki bahçesi yer alıyor.

Adanın kuzeyinde hayvancılık, güneyinde ise tarımsal faaliyetlere yer verildi.

Adanın etrafındaki bölümlerde ise kent yaşamının birer parçası olarak eğlenme, dinlenme ve sportif faaliyetlere olanak sağlayan 465 metre uzunluğunda gezinti yolu, 780 metre uzunluğunda koşu parkuru, 75 metre uzunluğunda panoramik köprü ve 795 metre uzunluğunda bisiklet yolu, köprü, iskeleler ile oturma üniteleri yer alıyor. Ayrıca kent meydanında vatandaşların Kent-Köy yaşam alanını tamamen seyredebileceği seyir terası bulunmaktadır.

Türk tarihindeki dört önemli dönem olan, Orhun, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerini temsil eden dört ana giriş kapısının yer aldığı yaşam alanında, ziyaretçiler için ise 100 araçlık otopark alanı oluşturuldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL