Türkiye

“KARGU” İLK İHRACAT BAŞARISINA ULAŞTI

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir sosyal medya hesabından paylaştı.     Güvenlik güçlerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen ve ilk olarak IDEF 2017’de tanıtılan Kargu, 2018’de Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girdi…

“KARGU” İLK İHRACAT BAŞARISINA ULAŞTI

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir sosyal medya hesabından paylaştı.

 

 

Güvenlik güçlerinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen ve ilk olarak IDEF 2017’de tanıtılan Kargu, 2018’de Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine girdi. Sahadan gelen geri bildirimler doğrultusunda yenilenen ve muharebe alanında kendini kanıtlayan Kargu, birçok ülkenin dikkatini çekti. İhracat pazarları için farklı ülkelerde testlere ve denemelere katılan Kargu, performansıyla beğeni topladı. Kargu, bu süreçte farklı coğrafyalarda denendi ve başarıyla görev yapabileceğini ortaya koydu. Yürütülen üst düzey görüşmelerin ardından Kargu’nun ihracatına yönelik ilk sözleşme imzalandı.

Demir paylaşımında “Türk Savunma Sanayii olarak, kabiliyetlerimizle dünyaya açılmaya devam ediyoruz! Milli gururumuz Taşınabilir Döner Kanatlı Vurucu İHA Sistemi “KARGU” ilk ihracat başarısına ulaştı! Tebrikler.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL