Elazığ

MEZARLIK ALANLARI BAYRAMA HAZIRLANDI

Elazığ Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi mezarlık alanlarında temizlik ve bakım çalışması gerçekleştirdi.     Elazığ Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesinde şehir genelinde rutin hizmetlerin yanı sıra cadde, sokak, park ve..

MEZARLIK ALANLARI BAYRAMA HAZIRLANDI

Elazığ Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi mezarlık alanlarında temizlik ve bakım çalışması gerçekleştirdi.

 

 

Elazığ Belediyesi tarafından Kurban Bayramı öncesinde şehir genelinde rutin hizmetlerin yanı sıra cadde, sokak, park ve bahçelerde sürdürülen temizlik çalışmalarının yanı sıra mezarlık alanlarında kapsamlı bir çevre düzenleme ve temizlik çalışması gerçekleştirdi. Her bayram öncesi olduğu gibi bu bayram öncesinde de Harput, Asri, Gülmez ve mahalle mezarlıklarında detaylı temizlik ve bakım çalışması gerçekleştirdi.

Çalışmalar kapsamında mezarlık alanlarında otlar biçildi, çevre düzenleme çalışmaları gerçekleştirildi. Çeşmelerde hijyen çalışması gerçekleştiren ekipler tarafından mezarlık içi ara ve ana yollar da yıkanarak bayram hazır hale getirildi.

TÜRBELERDE BAYRAM TEMİZLİĞİ
İbadethanelerde yıl boyu sürdürülen halı yıkama ve temizlik çalışmaları bayram öncesi yoğunlaştırıldı. Ekipler ayrıca Harput’ta vatandaşlar tarafından yoğun olarak ziyaret edilen türbelerde de bayram öncesi hijyen çalışması gerçekleştirdi.

ARİFE GÜNÜ İKRAMLARDA BULUNULACAK
Elazığ Belediyesi Mezarlık İşleri Müdürlüğü tarafından arife günü kabir ziyareti gerçekleştiren vatandaşlara su ve lokum ikramında bulunularak, Yasin-i Şerif ve dua kitabı dağıtılacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL