Elazığ

İBRAHİM HACIOĞULLARI YENİDEN BAŞKAN

Mahkeme kararı ile olağanüstü kurula giden Ziraat Odası’nda üç aday başkanlık için yarıştı. Seçimlerin sonucunda başkanlığa İbrahim Hacıoğulları seçildi. Eski Başkan İbrahim Hacıoğulları, 2019 yılında gerçekleştirilen Ziraat Odası seçimlerinin sonuçlarına..

İBRAHİM HACIOĞULLARI YENİDEN BAŞKAN

Mahkeme kararı ile olağanüstü kurula giden Ziraat Odası’nda üç aday başkanlık için yarıştı. Seçimlerin sonucunda başkanlığa İbrahim Hacıoğulları seçildi.

Eski Başkan İbrahim Hacıoğulları, 2019 yılında gerçekleştirilen Ziraat Odası seçimlerinin sonuçlarına itiraz etmiş ve mahkeme yolunu seçmişti. Mahkeme, seçimlerin yenilenmesi kararını verince, Ziraat Odası İl Başkanlığı olağanüstü seçim kararı verdi. Seçimlerde Mevcut Başkan Ahmet Erdem, Eski Başkan İbrahim Hacıoğulları ve Zülfü Ertürk başkanlık için aday oldu.

ADAYLAR KONUŞMA YAPTI

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen seçimlerde adaylar, delegelerine seslendi… Başkan Adayı Zülküf Ertürk, odada bugüne kadar hizmet veren başkanlara teşekkür ederek, projelerinden bahsetti.
Başkan adayı İbrahim Hacıoğulları, yaptığı işlerin ortada olduğunu belirterek, kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi.
2021 yılının çiftçiler için olumsuz bir yıl olduğunu belirten Başkan Ahmet Erdem, yeniden başkan seçilmesi için üyelerinin desteğini istedi. Üç adayın da yaptığı konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Oy kullanma işleminin tamamlanmasının ardından kullanılan oylar tek tek sayıldı. Yapılan seçimlerde Ziraat Odası Başkanlığı’na; İbrahim Hacıoğulları seçildi.
Seçimlerde 153 oy kullanıldı. İbrahim Hacıoğulları 65, Zülküf Ertürk 52, Ahmet Erdem 35 oy aldı. 1 oy ise geçersiz sayıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL