Elazığ

TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞI ARTIK İLİMİZDE YETİŞİYOR

​Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer ATALAR, Kastamonu’nun Taşköprü İlçesi’ne ait sarımsağı Elazığ’da yetiştirdi.   Devlet desteği ile yetiştirilen sarımsağın hasadı Sarıçubuk Köyünde gerçekleştirildi. Sarımsak hasadına; Elazığ..

TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞI ARTIK İLİMİZDE YETİŞİYOR

​Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer ATALAR, Kastamonu’nun Taşköprü İlçesi’ne ait sarımsağı Elazığ’da yetiştirdi.

 

Devlet desteği ile yetiştirilen sarımsağın hasadı Sarıçubuk Köyünde gerçekleştirildi.

Sarımsak hasadına; Elazığ Valisi Sayın Erkaya YIRIK, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Turan KARAHAN, TKDK İl Koordinatörü İbrahim Sertaç YILMAZ ve beraberindeki heyet katıldı.

Burada bir açıklamada bulunan Elazığ Valisi Sayın Erkaya YIRIK; ” Elazığ’da yetiştirilen mevcut tarımsal ürünlere ilave olarak alternatif ürünlerin üretimi de artarak devam ediyor. Bu sene Tarım ve Orman Bakanlığı hazırlanan proje kapsamında, İlimizde 100 dekarlık alanda 20 çiftçimize toplamda 420 bin TL’lik destek verdi.  Bu çiftçilerden birisi de Ömer Atalar kardeşimiz. Kendisi Kastamonu’nun Taşköprü ilçesine ait bilinen sarımsağını burada yetiştirdi ve başarılı sonuçlar alındı. Proje kapsamında alınan hasat makinası da ilk defa hasat etkinliğinde denediğini” ifade ettiler.

Sarımsak üreticisi Veteriner Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Ömer ATALAR ise sarımsağın özelliklerinde bahsederek, Taşköprü sarımsağının ilimizde yetiştirilmesinin tarımsal stratejiye bakış açısını değiştireceğini söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL