Elazığ

FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDE HAZIRLANAN “ELAZIĞ’IN DEPREM RAPORU” KİTAPÇIĞI VALİ ERKAYA YIRIK’A TAKDİM EDİLDİ

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Yapısal Hasarları Araştırma Grubu ile birlikte Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ı makamında ziyaret ederek, Vali Yırık’a 24 Ocak 2020 Elazığ-Sivrice Depremi sonrası yapısal..

FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDE HAZIRLANAN “ELAZIĞ’IN DEPREM RAPORU” KİTAPÇIĞI VALİ ERKAYA YIRIK’A TAKDİM EDİLDİ

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Yapısal Hasarları Araştırma Grubu ile birlikte Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ı makamında ziyaret ederek, Vali Yırık’a 24 Ocak 2020 Elazığ-Sivrice Depremi sonrası yapısal hasarların detaylı bir şekilde ele alındığı “24 OCAK 2020 MW 6.8 Sivrice Depremi Elazığ Bölgesi Yapısal Hasarlar İnceleme ve Değerlendirme Raporu”nu takdim etti.

 

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde Fırat Üniversitesi akademisyenleri hasar tespit çalışmaları, inceleme ve değerlendirme sürecinde aktif rol alarak yoğun mesai harcadı.

Deprem süreci boyunca sahada inceleme yapan akademisyenler; gözlem, değerlendirme ve incelemelerini rapor haline getirerek yazılı bir kaynak oluşturdu.

Fırat Üniversitesi akademisyenleri tarafından hazırlanan “24 Ocak 2020 MW 6.8 Sivrice Depremi Elazığ Bölgesi Yapısal Hasarlar İnceleme ve Değerlendirme Raporu” Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş’ın katkılarıyla basılı hale getirildi.

Fırat Yapısal Hasarları Araştırma Grup Koordinatörü Doç. Dr. Kürşat Esat Alyamaç ile birlikte grup üyesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bahar Demirel, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş ile birlikte Elazığ Valisi Erkaya Yırık’a Sivrice Depremi Elazığ Bölgesi Yapısal Hasarlar İnceleme ve Değerlendirme Raporu”nu takdim ettiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL