Güncel

TUĞLU, KÜTÜPHANELER PROGRAMINA KATILDI

Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Pandemi Sürecinde Kütüphaneler ve Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi” isimli söyleşi programında akademik ve idari personel ile bir araya gelerek,..

TUĞLU, KÜTÜPHANELER PROGRAMINA KATILDI

Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan Tuğlu, Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Pandemi Sürecinde Kütüphaneler ve Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi” isimli söyleşi programında akademik ve idari personel ile bir araya gelerek, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

 

Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan TUĞLU, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ’ı ziyaret etti. Daire Başkanı Ayhan TUĞLU, Fırat Üniversitesi kütüphanesinin son dönemde Türkiye’de yapılan en iyi kütüphanelerden biri olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan TUĞLU, Fırat Üniversitesi’ni ziyaret ederek Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal ÜSTÜNDAĞ, Prof. Dr. Soner ÖZGEN, Prof. Dr. Mehmet YILMAZ, Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan AKPINAR ile bir araya geldi.
Gerçekleşen görüşmenin ardından Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan TUĞLU açıklamalarda bulunarak Fırat Üniversitesi kütüphanesinden övgüyle bahsetti.
Çok güzel bir kütüphanenin Fırat Üniversitesi’ne kazandırıldığının altını çizen Daire Başkanı Ayhan TUĞLU, “Çok güzel bir kütüphane olmuş. Birçok ili gezdik. Son dönemde yapılan en iyi kütüphanelerden biri diyebilirim. İnşallah öğrenciler en iyi bir şekilde faydalanabilirler. Bir üniversite ‘Kütüphane Üniversitedir’ diye yıllarca reklam yaptı. Şuanda baktığımızda da hakikaten bir üniversitede en önemli yerlerden biri kütüphanedir. Kütüphaneler üniversitenin kalbidir. Fırat Üniversitesi’nde yeni yapılan kütüphaneyle de onu gördüm. İnşallah içerik de zenginleştirilerek daha güzel, bölgenin iyi bir kütüphanesi olur diye umut ediyoruz” dedi.
Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan TUĞLU, 17 Haziran Perşembe günü saat 14.00’da Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek “Pandemi Sürecinde Kütüphaneler ve Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi” konulu söyleşiyle de Elazığlılarla buluşacak. Gerçekleştirilecek programa da değinen Daire Başkanı TUĞLU, “2020 yılı şubat ayında Türkiye’nin en büyük kütüphanesi Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi açıldı. Son yıllarda cumhuriyet tarihinin Türkiye’de yapılan en büyük kütüphanesi. Sadece bir kütüphane değil, bir yaşam merkezi. Dinleyicilerimize kütüphane hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Türkiye’ye ne tarz hizmetler sunuyoruz onlardan bahsedeceğiz” şeklinde konuştu.
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ da gerçekleştirilen ziyaret nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Kütüphaneler Daire Başkanı Ayhan TUĞLU’ya teşekkür ederek ziyaret anısına hediye takdiminde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL