Spor

MUSTAFA ALPAY: ADAY OLMAYACAĞIM

Birevim İl Özel İdare Kadın Basketbol takımı Yönetim Kurulu başkanı Mustafa Alpay, Cuma günü yapılacak olan genel kurulda aday olmayacağını açıkladı. İl Özel İdare Kadın Basketbol takımı Yönetim Kurulu başkanı..

MUSTAFA ALPAY: ADAY OLMAYACAĞIM

Birevim İl Özel İdare Kadın Basketbol takımı Yönetim Kurulu başkanı Mustafa Alpay, Cuma günü yapılacak olan genel kurulda aday olmayacağını açıkladı.

İl Özel İdare Kadın Basketbol takımı Yönetim Kurulu başkanı Mustafa Alpay konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Kamuoyuna saygılarımla arz ediyorum;

Geçtiğimiz yıl Elazığ Vali Yardımcımız Sayın Abdulkerem Abbasoğlu ve İl Özel İdare Genel Sekreterimiz Sayın Ali Şiş ile yaptığımız istişarelerde, kulübümüzün içinde bulunduğu zor durumu göz önünde bulundurarak, Elazığ’ı bu sene hem Avrupa’da hem de süper ligde temsil edecek takımımıza bir omuz verilmesinin zaruret halini aldığı ve takımımızın lige en kısa sürede en iyi bir şekilde hazırlanması gerektiği konusunda mutabık kalmıştık. Biz de pandeminin bu kadar yoğun ve ekonominin bu kadar sıkıntıda olduğu bir dönemde üzerimize düşen görevi yerine getirmek için hep birlikte elimizi  taşın altına koyduk. Tabi, transfer sezonun büyük bir bölümünün geride kalmış olması ve diğer takımların kadrolarını büyük ölçüde oluşturması bizim için bir dezavantaj oldu. Ancak, elimizden gelen tüm imkanları seferber ederek takımımızı kurmaya çalıştık.

Bu noktada Biz tarihi bir sorumluluk üstlendik. Bu pandemi döneminde kulübün süper ligde devam etmesi ve Avrupa kupasına katılması için elimizden gelen her şeyi yaptık. Çok şükür bu gemiyi sağ salim bir şekilde limana ulaştırdık. Takımımız tarihinde ilk defa katıldığı Avrupa Kupalarında Çeyrek Final oynayarak hepimizin gururu oldu. Tabi bizde bu süreçte işimizden ve ailemizden fedakarlık yaparak ve ayın yarısını Elazığ’da geçirerek Çok fazla emek ve zaman harcadık. Görevimizi layıkıyla yaptığımızı düşünüyorum.

Başarı ile tamamladığımız bu sezonun ardından, tarihi sorumluluğumuzu yerine getirmiş olmanın vermiş olduğu mutluluk ile birlikte, önümüzdeki kongrede aday olmayacağımı kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum. Her zaman bir taraftar olarak kulübümüze destek olmaya devam edeceğim. Şahıslar geçicidir. Baki kalan Aziz şehrimiz Elazığ’dır. Takımımıza bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Kulübümüze çok ciddi maddi katkıları olan Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi’ye, Elazığ Valisi Erkaya Yırık’a, Vali Yardımcısı Abdulkerem Abbasoğlu’na, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş’e, Genel Sekreterimiz Av. Ahmet Doğuş Cantürk’e Basketbol şube sorumlumuz Orçun Coşkun’a, kulübümüzün emekçilerine, Elazığ’lı hemşehrilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL