Elazığ

ETSO BAŞKANI İDRİS ALAN, İFTARDA MUHTARLAR İLE BULUŞTU

Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Elâzığ Merkez’de hizmet veren 43 mahalle muhtarı ile iftar programında bir araya geldi. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Elazığ’ın..

ETSO BAŞKANI İDRİS ALAN, İFTARDA MUHTARLAR İLE BULUŞTU

Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Elâzığ Merkez’de hizmet veren 43 mahalle muhtarı ile iftar programında bir araya geldi.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İdris Alan, Elazığ’ın paydaşları ile iftar programında bir araya gelmeye devam ediyor.

Başkan Alan, bu kapsamda Elazığ merkezde görev yapan 43 Mahalle Muhtarı ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

İftar programında konuşan ETSO Başkanı İdris Alan, ETSO olarak şehrin tüm paydaşları ile sık sık bir araya geldiklerini ve şehrin gelişmesi için mücadele ettiklerini kaydetti. Alan, “Değerli Mahalle muhtarlarımız, Sizleri, ramazanın bu on günlerine yaklaştığımız, bayramın gölgesinin üzerimize düştüğü bu mübarek gülerde en kalbi duygularımla, hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. Sizlerin vasıtasıyla Elazığ’ın tüm mahallelerine, buralarda yaşayan her bir vatandaşımıza selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Pazar günü yapılan yerel yönetimlerde mahalle sakinlerimizin teveccühü ile seçildiğimiz görevin;  size, şahsınıza, ailenize ve mahallenize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Aramızda muhtarlık görevine ilk defa seçilen değerli kardeşlerimiz olduğu gibi halkımızın bu göreve yeniden layık gördüğü çok değerli muhtar arkadaşlarımız da bulunuyor. Ben bu vesileyle bir kez daha görevlerinizin hayırlı olması dileklerimle tüm muhtar arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Değerli muhtarlarımız; Sizlerin de yakından takip etiğiniz gibi Ticaret ve Sanayi Odası olarak ilimizin ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına yönelik çalışmalarımız yanında, şehrin tüm kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, Esnaf odaları ve medya kuruluşları ile güçlerimizi birleştirerek şehrimize her alanda katkı sunmanın ortak mücadelesini veriyoruz. Doğup büyüdüğümüz ve ticari faaliyetler yaparak üretip kazandığımız bu aziz şehri, daha ötelere taşıma adına hem siyaset hem kamu hem de sivil erklerle birlikte hareket etmemizin, şehrimize kazanımlarını sizler de yakından takip ediyorsunuz” dedi.

Başkan Alan, Muhtarların yerelde oldukça önemli görevler yürüttüğünü söyleyerek ETSO olarak muhtarlar ile yakın içerisinde olacaklarını kaydetti. Alan, “Değerli muhtar kardeşlerim, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, şehrin ticari hacminin büyümesi ve sorunlarının giderilmesi amacıyla tüm katmanlarla görüşüyor, onların görüş öneri ve hatta eleştirilerini alıyor, buradan çıkan sonuçlarla çalışmalar yürütüyor. Bu amaçla ramazan ayı içerisinde; Esnaf ve Sanatkârlar odalarımız, Sivil toplum kuruluşlarımız, medya mensuplarımız ve Elazığ’a hizmeti merkezine alan değişik kuruluşlarla iftar sofrasında bir araya geldik ve istişareler yaptık. Bugün de pazar günü yapılan seçimlerin ardından, sıcağı sıcağına, siz değerli muhtarlarımızla iftarda buluşmak ve Elazığ adına neler yapabiliriz merkezli istişareler yapmak istedik. Öncelikle ramazan ayının son günlerinde, dün idrak ettiğimiz Kadir gecesinin bir gün sonrasında böylesine güzel bir muhabbet sofrası etrafında gönüllerimizi buluşturan Rabbime sonsuz şükürler  ediyorum. Değerli muhtar kardeşlerim; Sizler, demokrasimizin yereldeki en önemli temsilcilerisiniz. Mahalle sakinlerinin teveccühüyle göreve geldiğiniz bu görev ve sorumluluğun ne kadar ağır bir yük olduğunu biliyoruz. Milletle ve mahalle sakinleriyle bağını muhafaza eden, emanete ihanet etmeyen, temsilcisi olduğu insanlara karşı mesuliyetini hakkıyla yerine getiren her bir muhtar kardeşimizin önünde kapılar sonuna kadar açıktır. Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak da bizim gönlümüz ve kapımız, siz değerli muhataralarımız için sonuna kadar açıktır. Aşkla, tutkuyla, fedakârlıkla ülkesine,  milletine ve mahallesine hizmet edenlerin aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Sizlerin mahallelerde yaşadığınız sorunlar bizim de sorunlarımızdır.  Bunları aşmak için sizlerin yanında olmaya ve her türlü fedakârlığı yapmaya bizler de hazırız ve yanınızdayız. Değerli muhtar kardeşlerim, Ramazan gibi özel günlerden geçiyoruz. Dayanışmanın, paylaşmanın en güzel örneklerini veriyoruz. Ancak Gazze’de akan kan ciğerimizi dağlıyor, yüreğimizi yakıyor. Bu zulüm ve soykırım yapan İsrail’i tüm hücrelerimle lanetliyorum.  İslam ülkeleri yöneticilerinin de kınama açıklamalarından öteye geçerek İslam diyarlarında yaşayan halkın hissiyatı ve beklentilerine karşılık gelecek ciddi ve somut adımlar atmasını umut ediyorum. Değerli Muhtarlarımız, Bugün bizlerle olduğunuzdan, bizlerin gönül dünyamıza konuk olduğunuzdan dolayı teşekkür ediyorum. İçinde bulunduğumuz mübarek ramazan ikliminin İslam coğrafyalarına barış ve huzur getirmesini diliyorum. Yaklaşan Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum. Muhtarlık görevlerinizin hayırlı uğurlu olması dileklerimle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyor, hayırlı akşamlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

İftar programına katılan muhtarlar da memnuniyetlerini dile getirerek ETSO Başkanı İdris Alan’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

KARATAŞ: “MUHTARLARIMIZ, SEÇİMLERDEN SONRA İLK KEZ BİR ARAYA GELDİ”

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası olarak her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen iftar programlarında muhtarların Pazar günü yapılan seçimlerden sonra il kez bir araya gelmesine vesile oldukları için Başkan Alan’a teşekkür eden Tüm Elazığ Muhtarlar Derneği Başkanı ve Güneykent Mahalle Muhtarı Necati Karataş, seçilen muhtarlara başarılar diledi.

GÜLBASAN: “BAŞKAN ALAN, ÇALIŞMALARIYLA BİZLERİ GURURLANDIRIYOR”

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın şehrin ekonomisine, üretimine, geleceğine ve siyasetine yön veren bir kuruluş olduğunu ifade eden Elazığ Muhtarlar Dayanışma Derneği Başkanı ve Hicret Mahallesi Muhtarı  Murat Gülbasan, hem yatırımcının, hem şehir halkının hem de garibanın yanında duruş sergileyen  Başkan Alan’ın çalışmalarının kendilerini gururlandırdığını dile getirdi.

GÜL: “İFTAR PROGRAMLARI DAHA YAŞANABİLİR BİR ŞEHRİ BİRLİKTE OLUŞTURMA YÖNÜNDE ÖNEMLİ BİR ADIM”

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nın düzenlediği iftar programı ile seçimlerden sonra tüm mahalle muhtarlarının ilk kez bir araya gelip tanışma imkânını sağladıkları için Başkan Alan’a teşekkür eden Elazığ Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve Gümüşkavak Mahalle Muhtarı Ahmet Gül,  geleneksel hale getirilen iftar programlarının, daha yaşanabilir bir şehri birlikte oluşturma yönünde önemli bir adım olduğunu ifade etti.

GÜNDOĞAN: “MUHTARLARIMIZI İFTARDA BULUŞTURAN BAŞKAN ALAN’A TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Seçimlerin hemen akabinde mahalle muhtarlarını iftar sofrasında birleştirdiği için Başkan Alan’a teşekkür eden Sugözü Mahalle Muhtarı Seda Gündoğan, seçilen muhtarlara yeni dönemde başarılar diledi.

Program, Başkan Alan ve muhtarların toplu resim çekmeleriyle son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL