Elazığ

Cumhuriyet Halk Partisi Baskil İlçe Başkanı Naim Odabaşı, depremden sonra Baskil’de oluşan gelişmeler ve Elazığ’da yaşanan sıkıntılar hakkında açıklamalarda bulundu.   “AĞIR HASARLI BİNALARIMIZ VAR” Cumhuriyet Halk Partisi Baskil İlçe..

Cumhuriyet Halk Partisi Baskil İlçe Başkanı Naim Odabaşı, depremden sonra Baskil’de oluşan gelişmeler ve Elazığ’da yaşanan sıkıntılar hakkında açıklamalarda bulundu.

 

“AĞIR HASARLI BİNALARIMIZ VAR”

Cumhuriyet Halk Partisi Baskil İlçe Başkanı Naim Odabaşı yaptığı açıklamada, “Baskil İlçemizin merkezinde 4 katlı bir binamızda ve Kumlutarla köyünde 5 binamızda depremden dolayı ağır hasar tespit edildi. Daha sonra bu binalar boşaltıldı. İnsanlar dışarıda kaldılar, bu insanlar için çadırlar lazım. Malatya’da depremden dolayı Baskil’e gelenler var. Baskil’in Gemici, Bozoğlak, Kumlutarla köylerinde insanlar yardım bekliyorlar. Harputlu değerli dostlarımız aracılığıyla, Şituşağı ile Bozoğlak köylerine yiyecek yardımı gönderdik ama yeterli değil. Yarın da Gemici, Kumlutarla, Şituşağı köylerine yardım göndereceğiz. Ama Baskil’in bütün köylerinde yiyecek ve diğer ihtiyaçlar konusunda sıkıntılarımız var. Elbette Baskil Kaymakamımız Ömer Tuğrul Kundakçı bey gece gündüz uyumadan her türlü yardımı yapmaya çalışıyor. Bu yüzden kendisine çok teşekkür ederim. Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ İl Teşkilatı da gıda yardımı gönderdi. 60 aileye dağıtımı yapıldı. Teşkilatımıza da teşekkürlerimi sunuyorum. Bu yardımların haricinde de yine yardımlarını esirgemeyen, Harputlu değerli dostlarımıza ve Eğitimci Fethi Yücesoy’a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Bizlere büyük destekleri oldu. Yalnız yine de eksikliklerimiz var. Bu yüzden daha fazla yardım yapılması gerekiyor. Çünkü Malatya’dan Baskil’e yoğun bir nüfus geldi. Bu sebeple bu nüfusun ihtiyaçlarını karşılamak her geçen gün zorlaşıyor” dedi.

“ELAZIĞ AFET BÖLGESİ KAPSAMINA ALINMALI”

Cumhuriyet Halk Partisi Baskil İlçe Başkanı Naim Odabaşı Elazığ’da mağduriyetlerin olduğunu belirterek, “Elazığ acil bir şekilde afet bölgesi kapsamına alınması lazım. Çünkü önceki orta hasarlı yapılar şu anda ağır hasarlı olmuş durumda. Elazığ çok zor bir süreç içerisinde kalmış vaziyette. Bunu yetkililerin görmesi lazım. Eğer Elazığ afet bölgesi olursa, o zaman bütün işleri kolaylıkla halledebiliriz. Yoksa bu şekilde şehir daha fazla dayanamaz. Şehrin merkezlerinde binaların etrafı çevrilmiş durumda. İnsanlar evlerine giremiyor, mağdur oldular. Elazığ, afet bölgesi kapsamına alınmazsa, insanların mağduriyetleri giderilemez. Bu yüzden yetkililerden ricam şudur, Elazığ afet bölgesi kapsamına alınsın. İnsanların mağduriyetleri giderilsin. Ayrıca bana bu fırsatı verdiği için Elazığ’da Güçlü Haber Medya Kuruluşu olarak, sizlere de teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL