Elazığ

Elazığ’da gece saatlerinden itibaren yeniden etkili olmaya başlayan kar yağışına karşı Elazığ Belediyesi karla mücadele ekipleri, şehrin her tarafında kar küreme ve solüsyon çalışmalarını artırdı.   ANA ARTER VE HASTANE..

Elazığ’da gece saatlerinden itibaren yeniden etkili olmaya başlayan kar yağışına karşı Elazığ Belediyesi karla mücadele ekipleri, şehrin her tarafında kar küreme ve solüsyon çalışmalarını artırdı.

 

ANA ARTER VE HASTANE ÇEVRELERİNDE ANLIK MÜDAHALE GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Özellikle ana arter ve yüksek kesimlerde hızlı bir şekilde kar temizliğinin yapılması için teyakkuz halinde bulunan ekipler; Ataşehir, Çaydaçıra, Cumhuriyet, Abdullahpaşa, Yıldızbağları, Doğukent,  Sürsürü, Ulukent, Güneykent, Harput mahalleleri ile şehir hastanesi ve bağlantı yollarında sürekli kar küreme ve solüsyon çalışmaları gerçekleştiriyor.

17 adet greyder, 10 adet kar küreme ve tuzlama aracı,  7 adet solüsyon aracı, 4 adet yükleyici kepçe, 4 adet kazıcı kepçe, 2 adet dozer, 8 adet kamyon olmak üzere toplam 52 adet iş makinesi ve 207 kişilik ekip ile çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren belediye ekipleri, özellikle vatandaşların mağduriyet yaşamaması için bulvar, yaya yolları, durak önleri ve hastane girişlerinde buzlanmaya karşı küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

VATANDAŞLARA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI KULLANMALARI YÖNÜNDE ÇAĞRI

Elazığ Belediyesi’nden karla mücadele çalışmalarına ilişkin yapılan açıklamada, belediye bünyesinde oluşturulan kriz masası koordinesinde bütün mahallelerde ve mücavir alan sınırları içindeki her noktada anlık müdahalenin hızlı bir şekilde gerçekleştirildiği belirtilerek vatandaşlarımızdan buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli olması ve toplu taşıma araçlarının tercih edilmesi hususunda ricada bulunuldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL