Siyaset

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı’na, görev süresi dolan Muharrem Akkaya yerine Ahmet Yener seçildi. Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) beş yeni üyenin seçilmesinin ardından başkanlık seçimi yapıldı. Yapılan oylamada görev süresi dolan..

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığı’na, görev süresi dolan Muharrem Akkaya yerine Ahmet Yener seçildi.

Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) beş yeni üyenin seçilmesinin ardından başkanlık seçimi yapıldı. Yapılan oylamada görev süresi dolan Muharrem Akkaya yerine Ahmet Yener geldi.

Yargıtay kontenjanından YSK üyeliğine seçilen Kurul Başkanı Muharrem Akkaya, Cengiz Topaktaş ve Kürşat Hamurcu ile Danıştay kontenjanından seçilen Başkanvekili Erhan Çiftçi ve Yunus Aykın’ın görev sürelerinin dolması nedeniyle 5 yeni üyenin belirlenmesi için Yargıtay ve Danıştay’da seçimler yapıldı.

Danıştay’da geçen hafta 2 üyenin belirlenmesi için yapılan seçim sonucunda üyeler Ali Çopur ile İsmail Kalender YSK’nin yeni üyeleri olmuştu. Yargıtay’da ise 3 üyenin belirlenmesi için yapılan seçimleri Feyzi Eroğlu, Talip Bakır ve Serdar Mutta kazanmıştı.

5 yeni üyenin yemin ederek görevlerine başlamasının ardından 11 üye, görev süresi dolan YSK Başkanı Muharrem Akkaya’nın yerine geçecek kişiyi belirlemek için oylama yaptı. Yeni YSK başkanı Ahmet Yener oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL