Elazığ

MAĞRUR OLMA PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR!

Basın olarak zaman zaman anketlerle ilgili çalışmalar yaparak halkın nabzını tutmaya çalışıyoruz. Gerek halkın milletvekili olarak görmek istediği, gerekse parti il başkanlıklarının kendi adaylarını seçerek tercih ettiği isimleri, bizler de..

MAĞRUR OLMA PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR!

Basın olarak zaman zaman anketlerle ilgili çalışmalar yaparak halkın nabzını tutmaya çalışıyoruz. Gerek halkın milletvekili olarak görmek istediği, gerekse parti il başkanlıklarının kendi adaylarını seçerek tercih ettiği isimleri, bizler de anketlerimize dahil ediyoruz. Buraya kadar her şey normal, lay lay lom.
Ancak anormal olan nedir biliyor musunuz? Bu anketlerde adı geçen şahıslara dönerek, anketlere yönelik görüşlerini almak ya da saha anketleriyle ilgili bilgi vermek amaçlı telefon ile aradığımız zaman zahmet edip de açmayanlarla karşılaşıyoruz. Hadi diyelim o anda belki meşguller…. Sonra da aramıyorlar!!…
Bu arada yanlış anlaşılmasın para falan da istenmiyor onlardan…. Anketlerimizi sadece halkın nabzını tutmak amaçlı yapıyoruz, neticede biz haberciyiz.
Konumuza dönelim. Bu şahıslar bir bakıyorsunuz sonradan bize yayınlamamız için haber atmışlar. Hımmmm.
Öyle bir dünya yok beyler!…
Eğer siz adam yerine koymazsanız, yeri gelir siz de adam yerine konulmaz ve yok sayılırsınız.
İnsanın aklına şu geliyor; Demek ki, ya şeytana uyuluyor ya da nefis yapılıyor. Ancak milletvekilliğine meyil etmiş bir insanın daha şimdiden basına telefonlarını açmaması demek ne demek? Basına telefonunu açmayanlar yarın halkın telefonlarını da açmazlar. Bu zaten bariz bir şekilde belli.
Bu şahıslar adaylıklarını açıkladıkları zaman yine bu sayfadan isimleri yayınlanacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü şu anda kesin bir şey yok, isimler net değil.
En azından habercilik anlayışı gereği, halkın bu kişileri tanıması lazım ki, ona göre oylarını kullansınlar, geleceklerini kimlere emanet ediyorlar bilsinler.
Mütevazi isimlere, gerçekten halkı, esnafı, basını, öğrenciyi, kısacası herkesi havalara girmeden kucaklayan vekillere ihtiyacımız var bizim.

Yeter! burnu kaf dağında olanlardan çektiğimiz. Haydi yarın devam edelim…

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL