Elazığ

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NDAN YENİ YIL MESAJI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Şehrimiz için birbirinden kıymetli hizmetleri hayata geçirdiğimiz bir yılın ardından yepyeni umutlar ve heyecanlarla 2023 yılını karşılıyoruz.   Yeni yılın..

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI’NDAN YENİ YIL MESAJI

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yeni yıl dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Şehrimiz için birbirinden kıymetli hizmetleri hayata geçirdiğimiz bir yılın ardından yepyeni umutlar ve heyecanlarla 2023 yılını karşılıyoruz.

 

Yeni yılın şehrimiz, ülkemiz ve tüm insanlık için daha güzel daha huzurlu daha müreffeh bir yıl olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Başkan Şerifoğulları yayımladığı mesajında şunları kaydetti:

“Şehrimizin bugünü ve yarınları için çizdiğimiz yol haritamız doğrultusunda 2022 yılında çok kıymetli hizmetleri bir bir hayata geçirdik.

Vatandaşlarımızın beklentilerini karşılamak şehrimizin ihtiyaçlarını gidermek adına kaynaklarımızı etkin ve verimli kullanarak başarılı bir performans ortaya koyduk.

2022 yılında şehrimizin bugünü ve yarınları adına en önemli adım olan Elazığ’ın içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı, su depoları ve terfi istasyonları yapım işlerini kapsayan İçme Suyu, Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Hattı Yapım İşi projemizi başlattık. Elazığ Belediyesi İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi Yapım İhalesi’ni gerçekleştirdik.

Yine şehrimiz adına önemli bir kazanım olan Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi’mizi, engelli bireylerin yaşam kalitesini artırarak sosyal yaşamda aktif olacakları bir yaşam merkezi olan Engelsiz Yaşam Merkezi’mizi hizmete sunduk.

Şehir kimliğine değer kazandırmak ve şehrin otopark ihtiyacını karşılamak hedefiyle şehir merkezine iki adet kent meydanı ve yer altı otoparkı kazandırdık.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Yer Altı Otoparkı ile Cumhuriyet Meydanı ve Yer Altı Otoparkı çalışmalarımızı tamamladık.

Şehrimizin uzun yıllardır ihtiyaç duyduğu şehirler arası otobüs terminal binası inşa çalışmalarımız devam ediyor.

Cip Köyü Jeotermal Kaynak Suyu Sahası’nda, 15.000 metrekarelik alanda kurulacak ve bölgede tek olma özelliğine sahip jeotermal sera kurulum çalışmalarımız devam ediyor.

Çevresel yatırımlarımız kapsamında geri dönüşebilir atıkların evsel atıklarla karıştırılmadan ayrı toplanmasını sağlamak amacıyla 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ni kurduk.

Kahraman şehidimiz Fethi Sekin anısına inşa ettiğimiz Şehit Fethi Sekin Külliyesi’ni hizmete açtık.

Şehrimizde modern ve kaliteli bir ulaşım ağı oluşturma hedefi doğrultusunda bir yandan yeni cadde ve bulvarları hizmete sunarken bir yandan da mevcut yollarda genişletme çalışması gerçekleştiriyoruz.

Şehir genelindeki altyapı ve üstyapı çalışmalarına ait verilerin dijital ortama aktarılmasını sağlayan Kent Bilgi Sistemi’ni hayata geçirmek amacıyla başlattığımız çalışmalarımız sürüyor.

Kadim şehir Harput’umuzun, kültürel ve sanatsal tüm birikimiyle bir yaşam merkezi olması hedefiyle çalışmalarımız devam ediyor. Müzeler Şehri Elazığ projemiz kapsamında Elazığ Musiki Müzesi’ni ziyarete açarken Elazığ Basın Müzesi’nin iç tasarımına yönelik teşhir ve tefrişat çalışmalarımız tamamlandı. Yine bu proje kapsamında restorasyon çalışmaları devam eden Hoca Hasan Hamamı’nı Hamam Müzesi olarak şehrimize kazandıracağız. Harput girişinde yer alan ve mülkiyeti Elazığ Belediyesi’ne ait beş adet tescilli konağı, Belediye Konukevi olarak düzenleyerek hizmete sunarken Harput Mahallesi ile güneyinde yer alan Hüseynik Mahallesi arasında ulaşım sağlayan tarihi yolun turizme kazandırılması için de çalışmalarımız devam ediyor.

Şehrimizin değerleri arasında yer alan Tarihi Bakırcılar Çarşımızda başlattığımız sokak sağlıklaştırma ve cephe düzenleme çalışmalarımızı tamamladık. Yine; Çarşı Mahallesi-Sakarya Caddesi, Belediye Sokak, Saray Cami Meydanı ve Belediye İş Merkezi Üstü Sokak Sağlıklaştırma projemizde de sona geldik.

Çaydaçıra Mahallesi’nde başlattığımız pazar alanı inşa çalışmalarımız tamamlanma aşamasına geldi.

Aksaray Mahallesi’nde bulunan 22 bin metrekarelik yeşil alanı, piknik ve dinlenme alanı olarak düzenleyerek hizmete sunduk.

Doğa Dostu Bisiklet Yolları projemiz kapsamında toplam 6.135 metre bisiklet yolunu hizmete sunduk. Yeni sosyal yaşam merkezlerini, spor yaşam merkezlerini ve semt kütüphanelerini şehrimize kazandırdık.

Fiziki çalışmalarımızın yanı sıra sosyal belediyecilik çalışmalarımızla da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırıyor, gönül belediyeciliğini ilmek ilmek şehrimize nakşediyoruz.

Altyapıdan üstyapıya, kültürden sanata, çevresel yatırımlardan soyo-kültürel faaliyetlere, yeşil alan çalışmalarımızdan sportif faaliyetlere her alanda şehrimizin gelişimi için zamanımızı ve enerjimizi en iyi şekilde kullanarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Elazığ’ımız için gelişim, değişim ve dönüşümün devam edeceği 2023 yılının şehrimiz, ülkemiz ve tüm insanlık için daha güzel daha huzurlu daha müreffeh bir yıl olmasını temenni ediyor, kıymetli hemşehrilerimin yeni yılını kutluyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL