Genel

TRT BELGESEL EKİBİ ELAZIĞ’DA…

TRT Kürdi ekranlarında yayımlanan ‘Guherina Bajaran’ isimli programın 16 ve 17.  bölümlerini çekmek için TRT İÇ YAPIMLAR  ekibi Elazığ’da…   Yapım ve Yönetmenliğini Mevlüt Aydın ve Ayşe Banu Bozkurt Doruk,..

TRT BELGESEL EKİBİ ELAZIĞ’DA…

TRT Kürdi ekranlarında yayımlanan ‘Guherina Bajaran’ isimli programın 16 ve 17.  bölümlerini çekmek için TRT İÇ YAPIMLAR  ekibi Elazığ’da…

 

Yapım ve Yönetmenliğini Mevlüt Aydın ve Ayşe Banu Bozkurt Doruk, sunuculuğunu Gazeteci Fatih Orhan, Kameramanlıklarını A. Aytekin Kabadere, Mehmet GÜLMEZ, Ömer DEMİRCİ  Program Danışmanlığını Rıdvan ATABEY ve  ulaşım Sorumlusu Emin KÖKSAL’ın yer aldığı TRT ekibi hummalı bir şekilde çekimlerini sürdürüyor. ‘Değişen Şehirler’ programı bölgede birçok şehirde çekimler yapmaya devam ediyor. Şimdi de Elazığ’da program çekimlerine başladı. Programı her Pazartesi günü saat 19.00’da TRT Kürdi’de ekranlara geliyor.

ELAZIĞ’A ÖZEL ÇEKİMLER YAPILIYOR

16’ınci ve 17’incü bölümlerinin çekileceği Elazığ’da son dönemlerde değişen yüzler ele alınıyor. Program Sunucusu Gazeteci Fatih ORHAN yaptığı açıklamada ‘’ Ben yörenin bir evladı olarak bölgedeki önemli gelişmeleri ve değişmeleri görüyorum ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’  İfadelerini kullandı. Yönetmen ve yapımcı Mevlüt Aydın ise  yaptığı açıklamada; ”Elazığ Hazar gölü, Keban Barajı, Ulu Cami, Palu Köprüsü, Palu Kalesi  ve Pertek Kalesi’ ile kendine hayranlık bırakan  çok güzel bir şehir. Son  dönemlerde en çok ilerleme kaydeden şehirlerden biri. Bizim programın içeriğini en güzel yansıtacak illerden birisi de Elazığ’dır. Özellikle son zamanlarda Elazığ’ın birçok yönde ilerleme kaydetmesi bizim için de önemli ve yakından takip ediyoruz. Hep Pazartesi akşam 19.00’da TRT Kürdi kanalında yayımlanan Değişen Şehirler ve Hikâyeleri adlı programımızda 2002-2022 yılları arasında Şehirlerimizdeki değişimleri ve gelişmeleri çekiyoruz. 10 gün boyunca Hava Limanı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Organize Sanayi Bölgesi, İl Tarım Müdürlüğü, İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü ve kentin tarihi yerlerini çekeceğiz. Spor, gençlik, turizm, yatırım, istihdam, eğitim, sağlık ve birçok konuyu ele alıyoruz. Çok başarılı işlere imza atıyoruz. Elazığ  için özel olarak yapacağımız bölümlerinin büyük ses getireceğine inanıyoruz.” diye konuştu. Yönetmen ve yapımcı Mevlüt Aydın ayrıca kendilerine yapım konusunda  yardımcı olan  TRT İç Yapımlar Dairesi Başkanlığı ve TRT KÜRDİ Kanal Koordinatörlüğü yöneticilerine ve çekimlerde yardımcı olan, bizlere desteklerini esirgemeyen Elazığ’da Güçlü Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi & Genel Yayın Yönetmeni Recai Güçlü’ye, Güçlü Medya Kuruluşu Genel Koordinatörü ve gazetenin Yazı İşleri Müdürü Ömer Tolga Güçlü’ye ve kamu, kurum, kuruluşlara ve Elazığ halkına, ekibi adına teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL