Elazığ

HAZARSAM BAŞKANI BİLAL ÇOBAN, SİVRİCE’NİN KURTULUŞ PLANINI AÇIKLADI

Şehrin kalkınmasına katkı sunacak proje çalışmaları kapsamında her hafta bir sektörle alakalı çalışmalarını paylaşan HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban Sivrice’nin gelişimi için hazırladığı projelerini paylaştı. Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi..

HAZARSAM BAŞKANI BİLAL ÇOBAN, SİVRİCE’NİN KURTULUŞ PLANINI AÇIKLADI

Şehrin kalkınmasına katkı sunacak proje çalışmaları kapsamında her hafta bir sektörle alakalı çalışmalarını paylaşan HAZARSAM Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban Sivrice’nin gelişimi için hazırladığı projelerini paylaştı.

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi (HAZARSAM) olarak Elazığ’ın Kurtuluş Planı kapsamında çalışmalarını sürdüren Prof. Dr. Bilal Çoban 2034 yılına kadar şehrin bölgesel kalkınmasına katkı sunacak projelerini paylaşmaya devam ediyor. Bu kapsamda Prof. Dr. Bilal Çoban, Sivrice ilçesinin kurtuluş planını yayımladı.

Hazarsam Başkanı Prof. Dr. Bilal Çoban, “Acı bir anlam bulutu var ama Sivrice 1937 yılında Mustafa Kemal Atatürk Sivrice’yi doğunun Yalova’sı yapacağım dediği ilçedeyiz. Sivrice sanayi ilçesi aslında. Diğer ilçelere göre oranla biraz daha ön plana çıkmıştı. Hazar Dağı ve Hazar Gölü var ikisi de problemli. Çünkü denetim boşluğu var. Hazar Gölünü kim denetleyecek? Maden mi, Sivrice mi, merkez mi? üst yapı oluşturulması lazım ve mutlaka oluşturulmalı. Kayak merkezi geçen yıl kapatıldı biraz denetim boşluğundan biraz ilgisizlikten. Yamaç paraşütü, bisiklet yarışları biraz hayal oldu. Ama bizim tekrar canlandırmamız lazım. Mevcut kentsel dönüşümden hak sahipliği ayrı depremde evleri zarar görmüş hak sahipleri var ki hala konutlarına başlanmadı. Biran önce bu sorun çözülsün. Zaten yapılan konutların barınmamı bir sosyal yaşam mı artık tartışmıyoruz. Barınma bile olsa insanların konteynırlardan kurtarılması gerekir” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL