Güncel

KİRA FİYATLARINI DÜŞÜRECEK YENİ DÜZENLEME YOLDA…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki ay hem konut ve kira fiyatlarındaki dengesiz yükselişin önüne geçecek, depreme hazırlık çalışmalarına katkı sağlayacak yeni hamleyi paylaşacağız” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dörtyol Meydanı’nda 60 bin..

KİRA FİYATLARINI DÜŞÜRECEK YENİ DÜZENLEME YOLDA…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki ay hem konut ve kira fiyatlarındaki dengesiz yükselişin önüne geçecek, depreme hazırlık çalışmalarına katkı sağlayacak yeni hamleyi paylaşacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dörtyol Meydanı’nda 60 bin konutluk Büyük İstanbul Dönüşümü Esenler İlk Etap Teslim Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

“YIL SONUNDA TOPLAM 4 BİN KONUT TESLİM EDİLECEK”

60 bin konutluk dev dönüşüm projesini burada yükseltiyoruz. 4 katı geçmeyen yatay mimariye sahip depreme dayanıklı eserlerden oluşuyor. Esenler’de inşa edilen evler, 80 ile 125 metrekare büyüklükleri kapalı otoparkı ile çevre ilçelerin çehresini değiştirecek. Bu projenin içinde yok yok desek yeridir. Bu projede 1924 derslikli 63 okul var. 23 cami var. 166 bin metrekarelik sosyal ve kültürel tesisler var. 35 bin kişinin istihdam edileceği teknoloji geliştirme bölgesi var. 2.etabı da tamamlandığında İstanbul’un en büyük millet bahçelerinden biri var. Konutların yarısı Esenler’deki riskli yapıların dönüşümü diğerleri çevre ilçelerin dönüşümünde kullanılacak. Bugün 2 bin 100 konutumuzun anahtarlarını hak sahiplerine veriyoruz. Yıl sonunda 4 bine çıkarıyoruz. Evlerinin hayırlı olmasını diliyorum. Büyükşehir belediyesi kimde. CHP’de. CHP şu görevi aldı alalı 3 yıl oldu. Depreme yönelik konut inşasına yönelik bir şey gördünüz mü? Ben de belediye başkanlığı yaptım. KİPTAŞ konutlarını yapan bu kardeşiniz oldu. Bu iş aşk işi. Yok Bodrummuş, sel oluyor, nerede beyefendi? Yangın var nerede? Yine aynı yerde. İstanbullu gereken dersi 2023’te verecek mi? Deprem ardından yürütülen çalışmalar dahi gerçekleştirilmemiştir. Bireysel olarak herkes gayret göstermiştir, destekleyecek mekanizma maalesef yoktur. Kurumlarımızı bu doğrultuda yapılandırdık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Yapıların yüzde 60’ını koruma altına almaktan bahsediyoruz. Bu başlı başına bir devrimdir. Önümüzdeki ayın ortasına doğru konut ve kira fiyatlarındaki dengesizliğin önüne geçecek yeni bir hamleyi paylaşacağız. Tarım Kredi’de büyükbaş hayvanlarına da diğer ürünlerde de yüzde 30-35 gibi indirimler yapmak suretiyle ucuz fiyatla ürünleri ulaştıracağız. Abdülhamid Han sondaj yapıyor. Abdülhamid Han’a saldıranlar yalnız. Onların cesedi var. Abdülhamid Han bir abide.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL