Elazığ

EPDK’DAN OSB BAŞKANI SUAT ÖZTÜRK’E SUÇ DUYURUSU…

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, geçtiğimiz gün açıklamalarda bulunan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk hakkında suç duyurusunda bulundu. OSB Başkanı Öztürk, yapılan eleştiride herhangi bir kamu veya tüzel kurumun töhmet..

EPDK’DAN OSB BAŞKANI SUAT ÖZTÜRK’E SUÇ DUYURUSU…

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, geçtiğimiz gün açıklamalarda bulunan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk hakkında suç duyurusunda bulundu. OSB Başkanı Öztürk, yapılan eleştiride herhangi bir kamu veya tüzel kurumun töhmet altında bırakılmak istenmediği ve hakaret düşüncesiyle de yapılmadığını söyledi.

Geçtiğimiz gün Enerji Piyasası Denetleme Kurulu tarafından GES projeleriyle ilgili yayınlanan kurul kararlarının ardından Elazığ Organize Sanayi Kurulu Başkanı Suat Öztürk basın toplantısı düzenlemiş ve Öztürk EPDK’yı eleştirmişti.

Bu gelişmenin EPDK’dan yapılan açıklamada, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk’e suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi.

EPDK açıklamasında; “Elazığ OSB Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk hakkında kurumumuza yönelik ‘gangster, şehir eşkıyası’ şeklindeki hakaretleri sebebiyle suç duyurusunda bulunulmuştur. Bundan sonra da eleştiri sınırlarını aşan, kurumumuza yönelik hakaret içeren paylaşım ve değerlendirmelerde bulunanlar hakkında hukuki yola başvurulacaktır.” denildi.

Bu açıklamanın ardından Başkan Suat Öztürk, mağduriyet yaşayan sanayicilerin sesini duyurmak adına eleştirilerde bulunduğunu belirterek, ifadelerinde herhangi bir hakaret bulunmadığını dile getirdi.

Başkan Öztürk; “Yapılan açıklamanın önündeki ve arkasındaki açıklama ve kastedilene bakılmadan sadece cımbız ile çeker gibi bazı kelimelerin alınarak değerlendirme yapılması ve buna göre hüküm verilmesi tamamen art niyetli ve niyet okumadan öteye gitmeyen talihsiz yapıcı eleştiriyi hazmedemeyen beyanlardır. Ancak EPDK konu hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade ederek açıklamalarda bulunmuştur. İşin özeti; Konuşmacı Suat Öztürk’ün GES hakkında yapmış olduğu açıklama veya beyanatların tamamı okunup değerlendirildiğinde ‘gangster’ kelimesi yayımlanan EPDK kurul kararı sebebiyle mağduriyet yaşayan sanayicilerimizin hukuki haklarının gözetilmediği ve sanayicilerin maddi zararının oluştuğu ve ortaya çıkacak mevcut durumun vahameti izah edilmeye çalışılmıştır. Burada herhangi bir kamu veya tüzel kurum töhmet altında bırakılmak istenmemiş ve hakaret düşüncesiyle de kesinlikle yapılmış bir açıklama yoktur. Herhangi bir kurum kastedilerek ve gözetilerek açıklama yoluna gidilmemiş, bilakis sanayici ve bu konuda mağdur olan kesimlerin duygularına tercüman olunmuştur. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL